Jan Steen Publikum & Topværker

1626 – 1679

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jan Steen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jan Steen: nøgletal

Det mest sete værk er The Merry Family: 2.300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 9% af Jan Steens samlede visninger. Derefter En skole for drenge og piger og Familien kunstneren. I alt 25.200 besøg: 3.400 på kunstnersiden, 21.800 på værkerne. Publikum falder: 26% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 16.000 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (85%), tablets (10%) og telefoner (6%). Én smag skiller sig ud: Glædesfyldt (Følelsesmæssig stemning) får 35% af besøgene for kun 17% af kataloget.

Jan Steen: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Jan Steen, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. The Merry Family 1 The Merry Family, 1668 2.300 besøg · 9,1%
  2. En skole for drenge og piger 2 En skole for drenge og piger, 1670 1.100 besøg · 4,3%
  3. Familien kunstneren 3 Familien kunstneren, 1665 1.000 besøg · 3,9%
  4. Village school 4 Village school, 1670 800 besøg · 3,1%
  5. Twelfth Night 5 Twelfth Night, 1668 600 besøg · 2,4%
  6. The Dissolute Household 6 The Dissolute Household, 1663 600 besøg · 2,4%
  7. Baker Oostwaert and his wife 7 Baker Oostwaert and his wife, 1658 500 besøg · 2,0%
  8. En glædelig fest 8 En glædelig fest, 1660 500 besøg · 2,0%
  9. Celebrating the Birth 9 Celebrating the Birth, 1664 500 besøg · 2,0%
  10. The Prayer before the Meal 10 The Prayer before the Meal, 1660 500 besøg · 2,0%

Hvordan ændrer publikummet for Jan Steen sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026400600
Jul 20261.80014.200
Aug 20264004.300
Sept 20268002.700

Hvordan er værkerne fra Jan Steen blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Jan Steen sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Lovesick Maiden000000000000
Self Portrait as a Lutenist0000000003001000
The Lovesick Maiden00000000010000
The Dissolute Household000000000200200200
A Merry Party (detail)000000000000
Merry Company on a Terrace0000000000100100
The Merry Family000000000300200900
Self-Portrait as a Lutenist00000000010000
Twelfth Night0000000003002000
Beware of Luxury (“In Weeld…00000000010000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Jan Steen været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder21.40084,9%
tablets2.4009,5%
telefoner1.4005,6%

Hvilke sprog taler publikummet hos Jan Steen?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
tysk40030,8%
tjekkisk30023,1%
engelsk30023,1%
bulgarsk1007,7%
dansk1007,7%
spansk1007,7%

Hvordan ser de daglige besøg hos Jan Steen ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tor 24 Sept600
fre 25 Sept0
lør 26 Sept0
søn 27 Sept200
man 28 Sept600
tir 29 Sept500
ons 30 Sept300
tor 1 Okt400
fre 2 Okt700
lør 3 Okt200
søn 4 Okt200
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt200
fre 9 Okt200
lør 10 Okt400
søn 11 Okt200
man 12 Okt0
tir 13 Okt200
ons 14 Okt500
tor 15 Okt (forventet)300
fre 16 Okt (forventet)200
lør 17 Okt (forventet)100
søn 18 Okt (forventet)100
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)200

Jan Steen: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Jan Steen?

The Merry Family: 2.300 besøg, hvilket udgør 9% af visningerne for Jan Steen. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Jan Steen?

25.200 i løbet af tolv måneder (3.400 på kunstnersiden, 21.800 på værkerne).

Ser folk Jan Steen på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (85%), tablets (10%) og telefoner (6%); enheder fører med 85%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Jan Steen?

Ja, Glædesfyldt (Følelsesmæssig stemning): 35% af besøgene for 17% af kataloget.