Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jan Frans Van Dael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jan Frans Van Dael: publikum på et øjebliksbillede
Flowers in an agate vase placed on a marble console fanger flest blikke: 400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 22% af alle visninger af Jan Frans Van Dael på OriginalUniqueArt.com. Basket of Fruit og Flower Piece følger efter. Jan Frans Van Dael har genereret 1.900 besøg: 600 på kunstnersiden og 1.300 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 500% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 900 besøg. Publikum hælder mod Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 22% af besøgene, for 4% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Jan Frans Van Dael, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Jan Frans Van Dael, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Flowers in an agate vase placed on a marble console
400 besøg · 22,2%
-
2
Basket of Fruit, 1801
200 besøg · 11,1%
-
3
Flower Piece
200 besøg · 11,1%
-
4
Flower Still-Life, 1811
200 besøg · 11,1%
-
5
VASE DE FLEURS, RAISINS ET PECHES
200 besøg · 11,1%
-
6
Glorieuze Stilleven Met Bloemen Op Een Stenen Borstwering
100 besøg · 5,6%
-
7
Roses et papillons
100 besøg · 5,6%
-
8
Flower Piece Or Offering To Flora
100 besøg · 5,6%
-
9
A Still Life Of A Fritillaria Imperialis
100 besøg · 5,6%
-
10
Vase Of Flowers
100 besøg · 5,6%
Hvor mange ser Jan Frans Van Dael hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 700 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 200 | 400 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Jan Frans Van Dael set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Jan Frans Van Daels følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Luksuriøs | 50,0% | 60,0% |
| Klassisk | 25,0% | 20,0% |
| Dramatisk | 25,0% | 20,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 76,9% | 72,2% |
| Blød skygge | 19,2% | 22,2% |
| Blød lysstyrke | 3,9% | 5,6% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 19,2% | 16,7% |
| Dæmpet farvemætning | 34,6% | 33,3% |
| Afbalanceret blød | 42,3% | 27,8% |
| Tydelig farveintensitet | 3,9% | 22,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 50,0% |
| Afbalanceret | 50,0% | 50,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 7,7% | 11,1% |
| Blid | 30,8% | 22,2% |
| Balanceret | 26,9% | 27,8% |
| Kraftig kontrast | 26,9% | 33,3% |
| Udsagn | 7,7% | 5,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 3,9% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 15,4% | 16,7% |
| Balanceret harmoni | 15,4% | 16,7% |
| Stærk farveenhed | 61,5% | 66,7% |
| Sammenhængende palette | 3,9% | 0,0% |
Hvilke værker af Jan Frans Van Dael fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flowers in an agate vase pl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| Flower Still-Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Vase Of Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Basket of Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Flower Piece | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Still Life of Flowers in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summer Flowers on a Ledge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers in an Agate Vase on… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Painter's Residence | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Tomb of Julie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Jan Frans Van Dael?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 200 | 66,7% |
| tysk | 100 | 33,3% |
Hvor mange ser Jan Frans Van Dael hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 100 |
| søn 18 Okt | 400 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 100 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Jan Frans Van Dael
Hvilke værker af Jan Frans Van Dael vækker mest opmærksomhed?
- Flowers in an agate vase placed on a marble console, med 400 visninger (22% af alle visninger for Jan Frans Van Dael). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Jan Frans Van Dael på OriginalUniqueArt.com?
- 1.900 besøg over tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 1.300 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Jan Frans Van Dael foretrækker folk?
- Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 22% af besøgene, mod 4% af kataloget.