Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for James Hayllar på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
James Hayllar: publikum på et øjebliksbillede
Granville Sharp the Abolitionist Rescuing a Slave from the Hands of His Master fanger flest blikke: 1.500 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 48% af alle visninger af James Hayllar på OriginalUniqueArt.com. All the world over og Waiting for Pierre følger efter. James Hayllar har genereret 2.900 besøg: 400 på kunstnersiden og 2.500 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.500 besøg. Publikum hælder mod Afbalanceret (Farveintensitet): 84% af besøgene, for 39% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af James Hayllar, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af James Hayllar, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Granville Sharp the Abolitionist Rescuing a Slave from the Hands of His Master, 1864
1.500 besøg · 48,4%
-
2
All the world over
500 besøg · 16,1%
-
3
Waiting for Pierre
200 besøg · 6,5%
-
4
Lunchtime
100 besøg · 3,2%
-
5
Going to Court, 1863
100 besøg · 3,2%
-
6
Happy Is the Bride, 1890
100 besøg · 3,2%
-
7
The Invalid
100 besøg · 3,2%
-
8
Plagues of the garden
100 besøg · 3,2%
-
9
May Day
100 besøg · 3,2%
-
10
Reading For Grandmother
100 besøg · 3,2%
Hvor mange ser James Hayllar hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 1.400 |
Hvor ofte bliver værkerne fra James Hayllar set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger James Hayllars følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 53,7% | 22,6% |
| Blød skygge | 39,0% | 74,2% |
| Blød lysstyrke | 4,9% | 0,0% |
| Lysende balance | 2,4% | 3,2% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 39,0% | 3,2% |
| Dæmpet farvemætning | 34,2% | 64,5% |
| Afbalanceret blød | 19,5% | 29,0% |
| Tydelig farveintensitet | 7,3% | 3,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 85,4% | 93,5% |
| Mørke toner | 9,8% | 3,2% |
| Neutrale nuancer | 4,9% | 3,2% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 58,5% | 16,1% |
| Afbalanceret | 39,0% | 83,9% |
| Levende og mættet | 2,4% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 19,5% | 6,5% |
| Blid | 17,1% | 6,5% |
| Balanceret | 7,3% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 19,5% | 9,7% |
| Udsagn | 36,6% | 77,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,4% | 3,2% |
| Blødt blandet palet | 2,4% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 26,8% | 12,9% |
| Stærk farveenhed | 58,5% | 77,4% |
| Sammenhængende palette | 9,8% | 6,5% |
Hvilke værker af James Hayllar fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Granville Sharp the Aboliti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 1.000 |
| The Invalid | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| May Day | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| All the world over | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Lunchtime | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Happy Is the Bride | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A Stitch In Time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Going to the Ball | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Plagues of the garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Waiting for Pierre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk James Hayllar?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| dansk | 100 | 100,0% |
Hvor mange ser James Hayllar hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om James Hayllar
Hvilke værker af James Hayllar vækker mest opmærksomhed?
- Granville Sharp the Abolitionist Rescuing a Slave from the Hands of His Master, med 1.500 visninger (48% af alle visninger for James Hayllar). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser James Hayllar på OriginalUniqueArt.com?
- 2.900 besøg over tolv måneder: 400 på kunstnersiden og 2.500 på enkelte værker.
Hvilken type værker af James Hayllar foretrækker folk?
- Afbalanceret (Farveintensitet): 84% af besøgene, mod 39% af kataloget.