Pontormo Blikket på værket

1494 – 1556

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Pontormo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Pontormo: hvad et år med besøg viser

Besøgelsen er det mest sete værk: 2.700 visninger på et år, hvilket svarer til 16% af al opmærksomheden rettet mod Pontormo. Efterfulgt af Halberdier og Portrait of Two Friends. Kunstnerens side fik 4.200 besøg og værkerne 15.000: i alt 19.200 besøg. Opmærksomheden er steget med 75% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 14.300 besøg. Besøgende læser på italiensk (39%), hollandsk (17%) og spansk (11%). Besøgende ser med på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). De foretrækker Seren (Stemning): 44% af besøgene mod 0% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Pontormo

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Pontormo.

  1. Besøgelsen 1 Besøgelsen, 1528 2.700 besøg · 16,3%
  2. Halberdier 2 Halberdier, 1520 1.100 besøg · 6,6%
  3. Portrait of Two Friends 3 Portrait of Two Friends 400 besøg · 2,4%
  4. St. Sebastian 4 St. Sebastian, 1515 400 besøg · 2,4%
  5. Christ seated, as a nude figure 5 Christ seated, as a nude figure 400 besøg · 2,4%
  6. Supper at Emmaus 6 Supper at Emmaus 400 besøg · 2,4%
  7. Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 7 Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 300 besøg · 1,8%
  8. Visitation 1 8 Visitation 1 300 besøg · 1,8%
  9. Group of the Dead 9 Group of the Dead 300 besøg · 1,8%
  10. two nudes compared 10 two nudes compared 300 besøg · 1,8%

Hvornår besøger folk Pontormos side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026400100
Jul 20261.50012.800
Aug 20262001.400
Sept 20262.100700

Hvornår er værkerne fra Pontormo tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Pontormo, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Besøgelsen000000000900300200
Halberdier000000000400500200
Ten thousand martyrs00000000020000
Fødslen af Johannes Døberen0000000002000100
St. Sebastian00000000040000
Scene of a Sacrifice000000000000
Cosimo I de' Medici0000000001001000
Madonna with St. Francis an…00000000020000
St. Anthony Abbot00000000030000
Adoration of the Magi00000000010000

Hvordan er enhedsfordelingen for Pontormo-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder15.80082,3%
telefoner2.70014,1%
tablets7003,6%

På hvilke sprog følges Pontormo?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
italiensk1.80039,1%
hollandsk80017,4%
spansk50010,9%
polsk50010,9%
engelsk2004,3%
ungarsk2004,3%
japansk2004,3%
tjekkisk1002,2%
tysk1002,2%
slovakisk1002,2%

Hvor mange besøg om dagen får Pontormo, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
tor 1 Okt200
fre 2 Okt400
lør 3 Okt300
søn 4 Okt100
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt400
fre 9 Okt500
lør 10 Okt300
søn 11 Okt500
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt200
tor 15 Okt800
fre 16 Okt200
lør 17 Okt700
søn 18 Okt0
man 19 Okt300
tir 20 Okt200
ons 21 Okt0
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)300
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)300
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)500
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)300
tir 10 Nov (forventet)300
ons 11 Nov (forventet)200

Hvad folk spørger om Pontormo

Hvilket værk af Pontormo er det mest besøgte?

Besøgelsen først med 2.700 besøg, hvilket svarer til 16% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Pontormo på OriginalUniqueArt.com?

19.200 besøg over tolv måneder: 4.200 til kunstnersiden, 15.000 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Pontormo?

Publikum kommer fra enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder står for 82% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Pontormos følgere?

italiensk (39%), hollandsk (17%) og spansk (11%); italiensk udgør 39%.

Hvilke værker af Pontormo matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Seren (Stemning) genererer 44% af de besøg, der stammer fra 0% af kataloget.