Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jacob Van Campen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jacob Van Campen: nøgletal
Det mest sete værk er Argus, Mercury and Io: 100 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 14% af Jacob Van Campens samlede visninger. Derefter Mercury, Argus and Io og Itas Still Life With A Stone Tomb. I alt 1.300 besøg: 800 på kunstnersiden, 500 på værkerne. Publikum vokser: 100% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 700 besøg. Én smag skiller sig ud: Mystisk (Følelsesmæssig stemning) får 50% af besøgene for kun 25% af kataloget.
Jacob Van Campen: de 7 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 7 værker af Jacob Van Campen, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Argus, Mercury and Io, 1640
100 besøg · 14,3%
-
2
Mercury, Argus and Io, 1630
100 besøg · 14,3%
-
3
Itas Still Life With A Stone Tomb
100 besøg · 14,3%
-
4
Still Life With A Basket Of Fruit In A Niche
100 besøg · 14,3%
-
5
Double Portrait Of Constantijn Huygens
100 besøg · 14,3%
-
6
Still Life With A Basket Of Fruit In A Niche
100 besøg · 14,3%
-
7
Mauritshuis Naar Ets Van P.Post In Koninklijke Bibliotheek 's-gravenhage
100 besøg · 14,3%
Hvordan ændrer publikummet for Jacob Van Campen sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 100 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 200 |
Hvordan er værkerne fra Jacob Van Campen blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Jacob Van Campen?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dramatisk | 50,0% | 50,0% |
| Mystisk | 25,0% | 50,0% |
| Alvorlig og dyster | 25,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,5% | 14,3% |
| Blød skygge | 47,4% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 31,6% | 42,9% |
| Lysende balance | 5,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 5,3% | 14,3% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 5,3% | 14,3% |
| Dæmpet farvemætning | 42,1% | 28,6% |
| Afbalanceret blød | 52,6% | 57,1% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 77,8% | 83,3% |
| Neutrale nuancer | 11,1% | 16,7% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 15,8% | 28,6% |
| Afbalanceret | 68,4% | 71,4% |
| Levende og mættet | 15,8% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 15,8% | 0,0% |
| Balanceret | 26,3% | 28,6% |
| Kraftig kontrast | 42,1% | 42,9% |
| Udsagn | 15,8% | 28,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 26,3% | 28,6% |
| Sammenhængende palette | 73,7% | 71,4% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Jacob Van Campen sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Diogenes in the market of A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lenaart Nicasiusz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mercury, Argus and Io | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mauritshuis Naar Ets Van P.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Argus, Mercury and Io | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Hercules Defeating The Cent… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Books, Shee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of the painter Pie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Last Judgment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life With A Basket Of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos Jacob Van Campen?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Jacob Van Campen ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
Jacob Van Campen: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Jacob Van Campen?
- Argus, Mercury and Io: 100 besøg, hvilket udgør 14% af visningerne for Jacob Van Campen. Listen går ned til rang 7.
Hvor mange besøg får Jacob Van Campen?
- 1.300 i løbet af tolv måneder (800 på kunstnersiden, 500 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Jacob Van Campen?
- Ja, Mystisk (Følelsesmæssig stemning): 50% af besøgene for 25% af kataloget.