Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hugues Merle på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Hugues Merle: publikum på et øjebliksbillede
The Lunatic Of Étretat fanger flest blikke: 3.600 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 34% af alle visninger af Hugues Merle på OriginalUniqueArt.com. The Lunatic of Etretat og Ruth In The Fields følger efter. Hugues Merle har genereret 10.700 besøg: 2.400 på kunstnersiden og 8.300 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 84% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 5.300 besøg. Publikum ser med på telefoner (50%), enheder (43%) og tablets (7%). Publikum hælder mod Stærk farveenhed (Farveharmoni): 90% af besøgene, for 50% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Hugues Merle, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Hugues Merle, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
The Lunatic Of Étretat
3.600 besøg · 34,3%
-
2
The Lunatic of Etretat
3.500 besøg · 33,3%
-
3
Ruth In The Fields
700 besøg · 6,7%
-
4
Mary Magdalene In The Cave
600 besøg · 5,7%
-
5
Children Playing in a Park, 1860
400 besøg · 3,8%
-
6
The Poor Mother
300 besøg · 2,9%
-
7
Young girl with spaniel
200 besøg · 1,9%
-
8
Carmella, Poor Fool
200 besøg · 1,9%
-
9
The Neapolitan Girl
100 besøg · 1,0%
-
10
A Portrait Of A Woman
100 besøg · 1,0%
Hvor mange ser Hugues Merle hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 1.300 | 4.000 |
| Aug 2026 | 0 | 1.900 |
| Sept 2026 | 1.100 | 2.400 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Hugues Merle set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Hugues Merles følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 42,0% | 46,7% |
| Blød skygge | 36,0% | 41,9% |
| Blød lysstyrke | 16,0% | 4,8% |
| Lysende balance | 6,0% | 6,7% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,0% | 37,1% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 50,5% |
| Afbalanceret blød | 16,0% | 4,8% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 7,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 85,3% | 99,0% |
| Mørke toner | 8,8% | 1,0% |
| Neutrale nuancer | 5,9% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 52,0% | 81,0% |
| Afbalanceret | 44,0% | 11,4% |
| Levende og mættet | 4,0% | 7,6% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 0,0% |
| Blid | 8,0% | 4,8% |
| Balanceret | 4,0% | 0,9% |
| Kraftig kontrast | 22,0% | 8,6% |
| Udsagn | 64,0% | 85,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 0,9% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 2,9% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 0,9% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 89,5% |
| Sammenhængende palette | 20,0% | 5,7% |
Hvilke værker af Hugues Merle fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Lunatic of Etretat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.300 | 500 | 1.000 |
| The Lunatic Of Étretat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.100 | 1.000 | 1.000 |
| Children Playing in a Park | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Neapolitan Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A Portrait Of A Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mary Magdalene In The Cave | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 200 |
| Les Orphelines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maternal Love | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Poor Mother | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Maternal Affection | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger folk til at se Hugues Merle?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| telefoner | 5.400 | 50,5% |
| enheder | 4.600 | 43,0% |
| tablets | 700 | 6,5% |
På hvilke sprog følger folk Hugues Merle?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 500 | 45,5% |
| spansk | 300 | 27,3% |
| fransk | 100 | 9,1% |
| portugisisk | 100 | 9,1% |
| russisk | 100 | 9,1% |
Hvor mange ser Hugues Merle hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 600 |
| ons 30 Sept | 400 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 200 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 200 |
| tor 8 Okt | 300 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 300 |
| ons 14 Okt | 200 |
| tor 15 Okt (forventet) | 200 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 500 |
| ons 21 Okt (forventet) | 400 |
| tor 22 Okt (forventet) | 200 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 500 |
| ons 28 Okt (forventet) | 400 |
| tor 29 Okt (forventet) | 200 |
| fre 30 Okt (forventet) | 200 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 500 |
| ons 4 Nov (forventet) | 400 |
Spørgsmål om Hugues Merle
Hvilke værker af Hugues Merle vækker mest opmærksomhed?
- The Lunatic Of Étretat, med 3.600 visninger (34% af alle visninger for Hugues Merle). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Hugues Merle på OriginalUniqueArt.com?
- 10.700 besøg over tolv måneder: 2.400 på kunstnersiden og 8.300 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk Hugues Merle?
- Folk ser Hugues Merle på telefoner (50%), enheder (43%) og tablets (7%); telefoner udgør 50% af besøgene.
Hvilken type værker af Hugues Merle foretrækker folk?
- Stærk farveenhed (Farveharmoni): 90% af besøgene, mod 50% af kataloget.