Giovanni Fattori Hvem der kigger med

1825 – 1908

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Giovanni Fattori på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Giovanni Fattori: publikum på et øjebliksbillede

In vedetta (also known as Il Muro Bianco) fanger flest blikke: 2.300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 27% af alle visninger af Giovanni Fattori på OriginalUniqueArt.com. Libecciata og Rest in Maremma følger efter. Giovanni Fattori har genereret 7.800 besøg: 400 på kunstnersiden og 7.400 på enkelte værker. Færre øjne for nylig: antallet af besøg faldt med 40% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 6.200 besøg. Publikum ser med på enheder (86%), telefoner (12%) og tablets (3%). Publikum hælder mod Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 33% af besøgene, for 2% af kunstnerens katalog.

De 10 værker af Giovanni Fattori, der fanger flest blikke

Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Giovanni Fattori, som folk åbner mest, med førstepladsen først.

  1. In vedetta (also known as Il Muro Bianco) 1 In vedetta (also known as Il Muro Bianco), 1872 2.300 besøg · 26,7%
  2. Libecciata 2 Libecciata, 1880 600 besøg · 7,0%
  3. Rest in Maremma 3 Rest in Maremma 500 besøg · 5,8%
  4. Mandrie Maremmane (also known as I Butteri) 4 Mandrie Maremmane (also known as I Butteri), 1893 300 besøg · 3,5%
  5. La torre rossa (also known as La torre del Marzocco) 5 La torre rossa (also known as La torre del Marzocco), 1875 300 besøg · 3,5%
  6. Il Riposo 6 Il Riposo, 1887 200 besøg · 2,3%
  7. Self-portrait at sixty-nine years 7 Self-portrait at sixty-nine years 200 besøg · 2,3%
  8. Diego Martelli in Castiglioncello 8 Diego Martelli in Castiglioncello 200 besøg · 2,3%
  9. Roman wagons 9 Roman wagons 200 besøg · 2,3%
  10. haystack 10 haystack 200 besøg · 2,3%

Hvor mange ser Giovanni Fattori hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20264005.800
Aug 202601.000
Sept 20260600

Hvor ofte bliver værkerne fra Giovanni Fattori set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Giovanni Fattori fanger flest øjne, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Self Portrait00000000010000
French Soldiers in 185900000000000100
Il Riposo00000000020000
Libecciata000000000200100100
Sketch of the holm oak000000000000
Farmers in the woods000000000000
Signora Martelli in Castigl…00000000010000
The evening prayer000000000000
Lord in the woods000000000000
Self-portrait at sixty-nine…00000000020000

Hvilke enheder bruger folk til at se Giovanni Fattori?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder6.70085,9%
telefoner90011,5%
tablets2002,6%

På hvilke sprog følger folk Giovanni Fattori?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Hvor mange ser Giovanni Fattori hver dag, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
tor 24 Sept200
fre 25 Sept0
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept100
tor 1 Okt100
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt100
man 5 Okt100
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt200
fre 9 Okt0
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt (forventet)100
fre 16 Okt (forventet)0
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)100
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0

Spørgsmål om Giovanni Fattori

Hvilke værker af Giovanni Fattori vækker mest opmærksomhed?

In vedetta (also known as Il Muro Bianco), med 2.300 visninger (27% af alle visninger for Giovanni Fattori). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange ser Giovanni Fattori på OriginalUniqueArt.com?

7.800 besøg over tolv måneder: 400 på kunstnersiden og 7.400 på enkelte værker.

På hvilke enheder ser folk Giovanni Fattori?

Folk ser Giovanni Fattori på enheder (86%), telefoner (12%) og tablets (3%); enheder udgør 86% af besøgene.

Hvilken type værker af Giovanni Fattori foretrækker folk?

Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 33% af besøgene, mod 2% af kataloget.