Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gian Luca Rossi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gian Luca Rossi: publikum på et øjebliksbillede
Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame fanger flest blikke: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 15% af alle visninger af Gian Luca Rossi på OriginalUniqueArt.com. Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria og Museo del Salame: sala della norcineria følger efter. Gian Luca Rossi har genereret 1.300 besøg: 300 på kunstnersiden og 1.000 på enkelte værker. Færre øjne for nylig: antallet af besøg faldt med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.000 besøg. Publikum hælder mod Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 50% af besøgene, for 17% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Gian Luca Rossi, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Gian Luca Rossi, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame
200 besøg · 15,4%
-
2
Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria, 2010
100 besøg · 7,7%
-
3
Museo del Salame: sala della norcineria, 2010
100 besøg · 7,7%
-
4
Museo del Salame: uncini da norcino, 2010
100 besøg · 7,7%
-
5
Museo del Salame: ingresso alle cantine, 2010
100 besøg · 7,7%
-
6
Museo del Vino dei Colli di Parma: multivisione immersiva, 2014
100 besøg · 7,7%
-
7
Museo del Vino dei Colli di Parma: sala delle botti, 2014
100 besøg · 7,7%
-
8
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besøg · 7,7%
-
9
Museo del Vino dei Colli di Parma: bottiglie ottocentesche della cantina Basetti, 2014
100 besøg · 7,7%
-
10
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besøg · 7,7%
Hvor mange ser Gian Luca Rossi hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Gian Luca Rossi set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Gian Luca Rossis følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 50,0% | 50,0% |
| Reflekterende | 16,7% | 50,0% |
| Rolig | 16,7% | 0,0% |
| Fredfyldt | 16,7% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 33,3% | 53,8% |
| Blød skygge | 48,7% | 30,8% |
| Blød lysstyrke | 17,9% | 15,4% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 33,3% | 38,5% |
| Dæmpet farvemætning | 25,6% | 30,8% |
| Afbalanceret blød | 38,5% | 30,8% |
| Tydelig farveintensitet | 2,6% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,2% | 61,5% |
| Afbalanceret | 51,3% | 38,5% |
| Levende og mættet | 2,6% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,6% | 0,0% |
| Blid | 20,5% | 46,2% |
| Balanceret | 10,3% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 33,3% | 15,4% |
| Udsagn | 33,3% | 38,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,8% | 23,1% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 7,7% |
| Balanceret harmoni | 10,3% | 7,7% |
| Stærk farveenhed | 28,2% | 7,7% |
| Sammenhængende palette | 41,0% | 53,8% |
Hvilke værker af Gian Luca Rossi fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Museo del Salame: esterno | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: ingresso… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Il cortile del Castello di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: sala dell… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: corridoio… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Gian Luca Rossi?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange ser Gian Luca Rossi hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Gian Luca Rossi
Hvilke værker af Gian Luca Rossi vækker mest opmærksomhed?
- Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame, med 200 visninger (15% af alle visninger for Gian Luca Rossi). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Gian Luca Rossi på OriginalUniqueArt.com?
- 1.300 besøg over tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 1.000 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Gian Luca Rossi foretrækker folk?
- Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 50% af besøgene, mod 17% af kataloget.