Georges Braque Publikum & Topværker

1882 – 1963

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Georges Braque på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Georges Braque: nøgletal

Det mest sete værk er Mandola: 28.800 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 12% af Georges Braques samlede visninger. Derefter Guitar Man og Huse ved L'estaque. I alt 119.300 besøg: 38.800 på kunstnersiden, 80.500 på værkerne. Publikum vokser: 62% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 63.100 besøg. Publikums sprog: engelsk (19%), spansk (17%) og fransk (8%). Publikums lande: USA (9%), Tyskland (5%) og Spanien (5%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (68%), telefoner (29%) og tablets (3%). Én smag skiller sig ud: Afbalanceret (Farveintensitet) får 61% af besøgene for kun 40% af kataloget.

Georges Braque: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Georges Braque, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Mandola 1 Mandola, 1910 28.800 besøg · 11,9%
  2. Guitar Man 2 Guitar Man, 1914 20.100 besøg · 8,3%
  3. Huse ved L'estaque 3 Huse ved L'estaque 13.300 besøg · 5,5%
  4. Violin og Palet 4 Violin og Palet, 1910 11.700 besøg · 4,8%
  5. Kvinde læser 5 Kvinde læser, 1911 7.700 besøg · 3,2%
  6. Musiker 6 Musiker, 1918 6.000 besøg · 2,5%
  7. Havnen i Normandien 7 Havnen i Normandien, 1909 5.600 besøg · 2,3%
  8. Bugten, Les Lecques 8 Bugten, Les Lecques, 1906 3.000 besøg · 1,2%
  9. Huse i L'Estaque, Kunstmuseum Bern 9 Huse i L'Estaque, Kunstmuseum Bern, 1908 2.800 besøg · 1,2%
  10. Stilleben med harpe og violin 10 Stilleben med harpe og violin, 1912 2.600 besøg · 1,1%

Hvordan ændrer publikummet for Georges Braque sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026300900
Jul 20266.90056.200
Aug 20265.40016.000
Sept 202610.3002.500
Okt 202615.9004.900

Hvordan er værkerne fra Georges Braque blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Georges Braque sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Mandola000000003.0003.200100100
Guitar Man00000001003.0003.4000200
Huse ved L'estaque000000001.0001.100500100
Havnen i Normandien00000000800300100100
Kvinde læser000000001.10070000
Violin og Palet000000001.4000100100
Musiker000000001.0003000100
Duetten (Le Duo)00000000020000
Kvinde med en guitar00000000100000
Heracles00000000200000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Georges Braque været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder81.70068,5%
telefoner34.20028,7%
tablets3.4002,8%

Hvilke sprog taler publikummet hos Georges Braque?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk3.00019,4%
spansk2.70017,4%
fransk1.2007,7%
Chinese1.0006,5%
italiensk7004,5%
tysk6003,9%
japansk6003,9%
serbisk5003,2%
svensk5003,2%
arabisk4002,6%

Hvordan ser de daglige besøg hos Georges Braque ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
søn 11 Okt2.500
man 12 Okt2.700
tir 13 Okt6.500
ons 14 Okt3.300
tor 15 Okt4.400
fre 16 Okt1.600
lør 17 Okt1.400
søn 18 Okt4.100
man 19 Okt7.100
tir 20 Okt4.300
ons 21 Okt4.800
tor 22 Okt4.000
fre 23 Okt4.800
lør 24 Okt3.600
søn 25 Okt4.600
man 26 Okt4.700
tir 27 Okt5.600
ons 28 Okt4.300
tor 29 Okt3.500
fre 30 Okt4.500
lør 31 Okt4.300
søn 1 Nov (forventet)4.600
man 2 Nov (forventet)5.900
tir 3 Nov (forventet)6.700
ons 4 Nov (forventet)5.100
tor 5 Nov (forventet)4.900
fre 6 Nov (forventet)4.500
lør 7 Nov (forventet)3.800
søn 8 Nov (forventet)5.000
man 9 Nov (forventet)6.500
tir 10 Nov (forventet)7.300
ons 11 Nov (forventet)5.500
tor 12 Nov (forventet)5.300
fre 13 Nov (forventet)4.900
lør 14 Nov (forventet)4.200
søn 15 Nov (forventet)5.400
man 16 Nov (forventet)6.900
tir 17 Nov (forventet)7.800
ons 18 Nov (forventet)5.900
tor 19 Nov (forventet)5.700
fre 20 Nov (forventet)5.200
lør 21 Nov (forventet)4.500

Georges Braque: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Georges Braque?

Mandola: 28.800 besøg, hvilket udgør 12% af visningerne for Georges Braque. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Georges Braque?

119.300 i løbet af tolv måneder (38.800 på kunstnersiden, 80.500 på værkerne).

Ser folk Georges Braque på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (68%), telefoner (29%) og tablets (3%); enheder fører med 68%.

Følges Georges Braque på flere sprog?

Ja: engelsk (19%), spansk (17%) og fransk (8%). engelsk fører med 19%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Georges Braque?

Ja, Afbalanceret (Farveintensitet): 61% af besøgene for 40% af kataloget.