Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for George Inness på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
George Inness: publikum på et øjebliksbillede
The Valley of the Shadow of Death fanger flest blikke: 800 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 7% af alle visninger af George Inness på OriginalUniqueArt.com. Evening Glow og Castel Gandolfo følger efter. George Inness har genereret 11.400 besøg: 2.000 på kunstnersiden og 9.400 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 67% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 9.300 besøg. Publikum ser med på enheder (85%) og telefoner (15%). Publikum hælder mod Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning): 68% af besøgene, for 44% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af George Inness, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af George Inness, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
300
Jul 2026
1.100
8.200
Aug 2026
200
400
Sept 2026
500
500
Hvor ofte bliver værkerne fra George Inness set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger George Innesss følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
77,8%
64,7%
Dramatisk
22,2%
29,4%
Rolig og harmonisk
0,0%
5,9%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Fredfyldt
44,4%
67,7%
Åndelig
11,1%
23,5%
Dramatisk
11,1%
5,9%
Rolig
11,1%
2,9%
Melankolsk
22,2%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
30,0%
31,5%
Blød skygge
40,0%
34,3%
Blød lysstyrke
26,0%
26,9%
Lysende balance
4,0%
7,4%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
8,0%
9,3%
Dæmpet farvemætning
30,0%
25,0%
Afbalanceret blød
40,0%
37,0%
Tydelig farveintensitet
22,0%
28,7%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
63,4%
57,6%
Mørke toner
29,3%
33,7%
Neutrale nuancer
7,3%
8,7%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
24,0%
20,4%
Afbalanceret
58,0%
58,3%
Levende og mættet
18,0%
21,3%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
12,0%
5,6%
Blid
10,0%
12,0%
Balanceret
12,0%
24,1%
Kraftig kontrast
12,0%
13,9%
Udsagn
54,0%
44,4%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,0%
13,0%
Blødt blandet palet
8,0%
4,6%
Balanceret harmoni
2,0%
3,7%
Stærk farveenhed
54,0%
45,4%
Sammenhængende palette
28,0%
33,3%
Hvilke værker af George Inness fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Early Morning, Tarpon Sprin…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Sunrise
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
In the Berkshires
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Summer Days, Cattle Drinkin…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pine Grove of the Barberini…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Forårsblomster
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peace and Plenty
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
A Short Cut, Watchung Stati…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hudson River Valley
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Summer Days
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger folk til at se George Inness?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
9.700
85,1%
telefoner
1.700
14,9%
På hvilke sprog følger folk George Inness?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
400
66,7%
spansk
100
16,7%
fransk
100
16,7%
Hvor mange ser George Inness hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
100
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
100
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
300
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
200
tir 6 Okt
100
ons 7 Okt
300
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
100
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
100
man 12 Okt
100
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
Spørgsmål om George Inness
Hvilke værker af George Inness vækker mest opmærksomhed?
The Valley of the Shadow of Death, med 800 visninger (7% af alle visninger for George Inness). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser George Inness på OriginalUniqueArt.com?
11.400 besøg over tolv måneder: 2.000 på kunstnersiden og 9.400 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk George Inness?
Folk ser George Inness på enheder (85%) og telefoner (15%); enheder udgør 85% af besøgene.
Hvilken type værker af George Inness foretrækker folk?
Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning): 68% af besøgene, mod 44% af kataloget.