Frederic Leighton Hvem der kigger med

1830 – 1896

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Leighton på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Leighton: publikum på et øjebliksbillede

Flaming June fanger flest blikke: 1.100 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af alle visninger af Frederic Leighton på OriginalUniqueArt.com. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún og A Florentine Student følger efter. Frederic Leighton har genereret 20.600 besøg: 3.100 på kunstnersiden og 17.500 på enkelte værker. Færre øjne for nylig: antallet af besøg faldt med 16% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 15.500 besøg. Publikum ser med på enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%). Publikum hælder mod Romantisk (Stemning): 56% af besøgene, for 33% af kunstnerens katalog.

De 10 værker af Frederic Leighton, der fanger flest blikke

Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Frederic Leighton, som folk åbner mest, med førstepladsen først.

  1. Flaming June 1 Flaming June 1.100 besøg · 5,9%
  2. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún 2 English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún, 1895 700 besøg · 3,7%
  3. A Florentine Student 3 A Florentine Student 600 besøg · 3,2%
  4. Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain 4 Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain, 1866 500 besøg · 2,7%
  5. The Garden of the Hesperides 5 The Garden of the Hesperides 500 besøg · 2,7%
  6. Mrs Ellinor Guthrie 6 Mrs Ellinor Guthrie, 1865 500 besøg · 2,7%
  7. The Daphnephoria (Detail Right) 7 The Daphnephoria (Detail Right) 500 besøg · 2,7%
  8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1891 400 besøg · 2,1%
  9. Jezebel and Ahab 9 Jezebel and Ahab, 1863 400 besøg · 2,1%
  10. Antigone 10 Antigone, 1882 400 besøg · 2,1%

Hvor mange ser Frederic Leighton hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260500
Jul 20261.70013.800
Aug 20265002.000
Sept 20269001.200

Hvor ofte bliver værkerne fra Frederic Leighton set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Frederic Leighton fanger flest øjne, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
English Flaming June Españo…0000000005002000
Flaming June00000000000200
The Garden of the Hesperides0000000001002000
Mrs Ellinor Guthrie00000000050000
Flaming June00000000020000
Flaming June0000000008003000
Perseus and Andromeda0000000002002000
English Flaming June‎00000000020000
The Isle of Chios00000000010000
The Painter's Honeymoon00000000000200

Hvilke enheder bruger folk til at se Frederic Leighton?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder16.70081,1%
telefoner2.90014,1%
tablets1.0004,9%

På hvilke sprog følger folk Frederic Leighton?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
italiensk20028,6%
svensk20028,6%
græsk10014,3%
engelsk10014,3%
litauisk10014,3%

Hvor mange ser Frederic Leighton hver dag, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
søn 4 Okt500
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt300
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt200
søn 11 Okt100
man 12 Okt0
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt200
fre 16 Okt100
lør 17 Okt100
søn 18 Okt400
man 19 Okt200
tir 20 Okt400
ons 21 Okt300
tor 22 Okt100
fre 23 Okt500
lør 24 Okt500
søn 25 Okt (forventet)500
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)500
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)400
søn 1 Nov (forventet)600
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)500
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)500
lør 7 Nov (forventet)500
søn 8 Nov (forventet)700
man 9 Nov (forventet)300
tir 10 Nov (forventet)500
ons 11 Nov (forventet)600
tor 12 Nov (forventet)200
fre 13 Nov (forventet)500
lør 14 Nov (forventet)500

Spørgsmål om Frederic Leighton

Hvilke værker af Frederic Leighton vækker mest opmærksomhed?

Flaming June, med 1.100 visninger (6% af alle visninger for Frederic Leighton). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange ser Frederic Leighton på OriginalUniqueArt.com?

20.600 besøg over tolv måneder: 3.100 på kunstnersiden og 17.500 på enkelte værker.

På hvilke enheder ser folk Frederic Leighton?

Folk ser Frederic Leighton på enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%); enheder udgør 81% af besøgene.

Hvilken type værker af Frederic Leighton foretrækker folk?

Romantisk (Stemning): 56% af besøgene, mod 33% af kataloget.