Frederic Edwin Church Blikket på værket

1826 – 1900

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Edwin Church på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Edwin Church: hvad et år med besøg viser

Hjertet af Andesbjergene er det mest sete værk: 1.800 visninger på et år, hvilket svarer til 9% af al opmærksomheden rettet mod Frederic Edwin Church. Efterfulgt af Twilight i Wildnisken og Cotopaxi. Kunstnerens side fik 2.500 besøg og værkerne 18.000: i alt 20.500 besøg. Opmærksomheden er faldet med 58% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 14.900 besøg. Besøgende ser med på enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%). De foretrækker Dramatisk (Stemning): 40% af besøgene mod 11% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Frederic Edwin Church

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Frederic Edwin Church.

  1. Hjertet af Andesbjergene 1 Hjertet af Andesbjergene, 1859 1.800 besøg · 8,8%
  2. Twilight i Wildnisken 2 Twilight i Wildnisken, 1860 1.400 besøg · 6,9%
  3. Cotopaxi 3 Cotopaxi, 1855 900 besøg · 4,4%
  4. Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise 4 Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise, 1850 700 besøg · 3,4%
  5. New England Landscape (also known as Evening after a Storm) 5 New England Landscape (also known as Evening after a Storm), 1849 700 besøg · 3,4%
  6. Cotopaxi, Ecuador 6 Cotopaxi, Ecuador, 1862 700 besøg · 3,4%
  7. Autumn 7 Autumn, 1875 500 besøg · 2,5%
  8. Fern Walk 8 Fern Walk, 1865 500 besøg · 2,5%
  9. Niagara Falls, from the American Side 9 Niagara Falls, from the American Side, 1867 400 besøg · 2,0%
  10. Ridges in the Blue Mountains, Jamaica 10 Ridges in the Blue Mountains, Jamaica, 1865 300 besøg · 1,5%

Hvornår besøger folk Frederic Edwin Churchs side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.90013.000
Aug 20263003.300
Sept 20262001.300

Hvornår er værkerne fra Frederic Edwin Church tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Frederic Edwin Church, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Hjertet af Andesbjergene0000000005001.000300
Twilight i Wildnisken00000000100600100200
Cotopaxi0000000000100100
The Heart of the Andes0000000001001000
The Parthenon00000000001000
Autumn0000000003001000
South American Landscape00000000001000
El Rio de Luz (also known a…00000000010000
Jerusalem from the Mount of…000000000000
The Old Boat (also known as…0000000001000100

Hvordan er enhedsfordelingen for Frederic Edwin Church-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder17.90087,3%
telefoner2.10010,2%
tablets5002,4%

På hvilke sprog følges Frederic Edwin Church?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk40040,0%
Chinese30030,0%
spansk10010,0%
italiensk10010,0%
koreansk10010,0%

Hvor mange besøg om dagen får Frederic Edwin Church, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
ons 30 Sept300
tor 1 Okt0
fre 2 Okt400
lør 3 Okt0
søn 4 Okt300
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt600
tor 8 Okt600
fre 9 Okt0
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt0
fre 16 Okt1.200
lør 17 Okt100
søn 18 Okt0
man 19 Okt300
tir 20 Okt100
ons 21 Okt (forventet)500
tor 22 Okt (forventet)200
fre 23 Okt (forventet)600
lør 24 Okt (forventet)400
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)300
fre 30 Okt (forventet)700
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)300
fre 6 Nov (forventet)800
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)400
tir 10 Nov (forventet)300

Hvad folk spørger om Frederic Edwin Church

Hvilket værk af Frederic Edwin Church er det mest besøgte?

Hjertet af Andesbjergene først med 1.800 besøg, hvilket svarer til 9% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Frederic Edwin Church på OriginalUniqueArt.com?

20.500 besøg over tolv måneder: 2.500 til kunstnersiden, 18.000 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Frederic Edwin Church?

Publikum kommer fra enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder står for 87% af besøgene.

Hvilke værker af Frederic Edwin Church matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Dramatisk (Stemning) genererer 40% af de besøg, der stammer fra 11% af kataloget.