Frans Hals Publikum & Topværker

1580 – 1666

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frans Hals på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frans Hals: nøgletal

Det mest sete værk er Det latterlige ridder: 900 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 4% af Frans Halss samlede visninger. Derefter The Meagre Company (detail) og Drikkende Dreng. I alt 27.000 besøg: 4.800 på kunstnersiden, 22.200 på værkerne. Publikum vokser: 120% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 20.400 besøg. Publikums sprog: Chinese (21%), spansk (15%) og litauisk (13%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (88%), telefoner (11%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Reflekterende (Følelsesmæssig stemning) får 40% af besøgene for kun 18% af kataloget.

Frans Hals: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Frans Hals, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Det latterlige ridder 1 Det latterlige ridder, 1624 900 besøg · 3,7%
  2. The Meagre Company (detail) 2 The Meagre Company (detail), 1633 900 besøg · 3,7%
  3. Drikkende Dreng 3 Drikkende Dreng 700 besøg · 2,9%
  4. Officers og Sergeanter ved St Hadrian Borgernes Forsvar 4 Officers og Sergeanter ved St Hadrian Borgernes Forsvar, 1633 600 besøg · 2,4%
  5. Banquet of the Officers of the St Hadrian Civic Guard Company 5 Banquet of the Officers of the St Hadrian Civic Guard Company, 1627 500 besøg · 2,0%
  6. The Lute Player, Frans Hals (copy after), c. 1623 - c. 1624 6 The Lute Player, Frans Hals (copy after), c. 1623 - c. 1624, 1624 500 besøg · 2,0%
  7. Banquet of the Officers of the St Adrian Civic Guard (the Calivermen) 7 Banquet of the Officers of the St Adrian Civic Guard (the Calivermen), 1627 500 besøg · 2,0%
  8. Portrait of a Young Man Holding a Glove 8 Portrait of a Young Man Holding a Glove, 1650 400 besøg · 1,6%
  9. Portrait af en mand i hætte 9 Portrait af en mand i hætte, 1660 400 besøg · 1,6%
  10. Malle Babbe 10 Malle Babbe, 1635 400 besøg · 1,6%

Hvordan ændrer publikummet for Frans Hals sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264001.400
Jul 20262.20018.200
Aug 20265001.000
Sept 20261.7001.600

Hvordan er værkerne fra Frans Hals blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Frans Hals sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Det latterlige ridder0000000004000400
Marriage Portrait of Isaac…00000000030000
Paulus Verschuur0000000010010000
Paulus Verschuur000000000000
Laughing Child00000000010000
The Smoker00000000020000
Malle Babbe000000002001000100
Buffoon Playing a Lute0000000002001000
Family Group in a Landscape00000000010000
Portrait of a Seated Woman00000000020000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Frans Hals været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder23.70087,8%
telefoner3.10011,5%
tablets2000,7%

Hvilke sprog taler publikummet hos Frans Hals?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
Chinese80020,5%
spansk60015,4%
litauisk50012,8%
italiensk40010,3%
engelsk3007,7%
fransk3007,7%
koreansk2005,1%
hollandsk2005,1%
tjekkisk1002,6%
kroatisk1002,6%

Hvordan ser de daglige besøg hos Frans Hals ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
ons 30 Sept0
tor 1 Okt200
fre 2 Okt300
lør 3 Okt200
søn 4 Okt100
man 5 Okt100
tir 6 Okt300
ons 7 Okt200
tor 8 Okt100
fre 9 Okt100
lør 10 Okt400
søn 11 Okt200
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt1.400
fre 16 Okt800
lør 17 Okt300
søn 18 Okt300
man 19 Okt200
tir 20 Okt700
ons 21 Okt (forventet)500
tor 22 Okt (forventet)1.400
fre 23 Okt (forventet)1.000
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)500
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)1.000
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)1.600
fre 30 Okt (forventet)1.100
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)600
man 2 Nov (forventet)400
tir 3 Nov (forventet)1.200
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)1.800
fre 6 Nov (forventet)1.300
lør 7 Nov (forventet)1.000
søn 8 Nov (forventet)700
man 9 Nov (forventet)400
tir 10 Nov (forventet)1.400

Frans Hals: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Frans Hals?

Det latterlige ridder: 900 besøg, hvilket udgør 4% af visningerne for Frans Hals. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Frans Hals?

27.000 i løbet af tolv måneder (4.800 på kunstnersiden, 22.200 på værkerne).

Ser folk Frans Hals på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (88%), telefoner (11%) og tablets (1%); enheder fører med 88%.

Følges Frans Hals på flere sprog?

Ja: Chinese (21%), spansk (15%) og litauisk (13%). Chinese fører med 21%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Frans Hals?

Ja, Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 40% af besøgene for 18% af kataloget.