Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frank R Dickinson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Frank R Dickinson: nøgletal
Det mest sete værk er In memoriam: 400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 44% af Frank R Dickinsons samlede visninger. Derefter Interior of an Air Raid Shelter at The Grove, Carshalton, Surrey og Scheme for the Re Planning of Carshalton, Surrey (recto). I alt 1.800 besøg: 900 på kunstnersiden, 900 på værkerne. Publikum vokser: 300% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.300 besøg. Én smag skiller sig ud: Blød skygge (Lysstyrke) får 67% af besøgene for kun 45% af kataloget.
Frank R Dickinson: de 6 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 6 værker af Frank R Dickinson, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
-
1
In memoriam
400 besøg · 44,4%
-
2
Interior of an Air Raid Shelter at The Grove, Carshalton, Surrey, 1941
100 besøg · 11,1%
-
3
Scheme for the Re Planning of Carshalton, Surrey (recto), 1950
100 besøg · 11,1%
-
4
'Give to us each day our daily bread' (triptych, centre panel), 1936
100 besøg · 11,1%
-
5
Carshalton High Street, Surrey, Looking West, 1942
100 besøg · 11,1%
-
6
'Give to us each day our daily bread' (triptych, right wing), 1936
100 besøg · 11,1%
Hvordan ændrer publikummet for Frank R Dickinson sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 900 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 400 | 0 |
Hvordan er værkerne fra Frank R Dickinson blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Frank R Dickinson?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 27,3% | 22,2% |
| Blød skygge | 45,5% | 66,7% |
| Blød lysstyrke | 27,3% | 11,1% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 54,5% | 33,3% |
| Dæmpet farvemætning | 45,5% | 66,7% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 54,5% | 33,3% |
| Afbalanceret | 45,5% | 66,7% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 18,2% | 11,1% |
| Blid | 18,2% | 22,2% |
| Balanceret | 27,3% | 44,4% |
| Kraftig kontrast | 18,2% | 11,1% |
| Udsagn | 18,2% | 11,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 63,6% | 77,8% |
| Blødt blandet palet | 18,2% | 11,1% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 18,2% | 11,1% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Frank R Dickinson sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of an Air Raid She… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Carshalton Church, Surrey,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marigolds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'The Greyhound' from Pound… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'Give to us each day our da… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| 'Give to us each day our da… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Carshalton High Street, Sur… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| In memoriam | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| 'Give to us each day our da… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Civilisation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler publikummet hos Frank R Dickinson?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tjekkisk | 200 | 66,7% |
| bulgarsk | 100 | 33,3% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Frank R Dickinson ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 200 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 200 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Frank R Dickinson: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Frank R Dickinson?
- In memoriam: 400 besøg, hvilket udgør 44% af visningerne for Frank R Dickinson. Listen går ned til rang 6.
Hvor mange besøg får Frank R Dickinson?
- 1.800 i løbet af tolv måneder (900 på kunstnersiden, 900 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Frank R Dickinson?
- Ja, Blød skygge (Lysstyrke): 67% af besøgene for 45% af kataloget.