Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for François Rude på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
François Rude: publikum på et øjebliksbillede
Departure of the Volunteers of 1792 (The marseillaise) fanger flest blikke: 1.400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 52% af alle visninger af François Rude på OriginalUniqueArt.com. March of the Volunteers of 1792 (detail) og Head of an ancient Warrior følger efter. François Rude har genereret 3.200 besøg: 1.900 på kunstnersiden og 1.300 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 400% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Okt 2026 med 1.500 besøg. Publikum ser med på enheder (72%), telefoner (25%) og tablets (3%). Publikum hælder mod Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 52% af besøgene, for 10% af kunstnerens katalog.
De 7 værker af François Rude, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 7 værker af François Rude, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
Departure of the Volunteers of 1792 (The marseillaise)
1.400 besøg · 51,9%
-
2
March of the Volunteers of 1792 (detail), 1833
300 besøg · 11,1%
-
3
Head of an ancient Warrior, 1834
300 besøg · 11,1%
-
4
March of the Volunteers of 1792 (detail), 1833
300 besøg · 11,1%
-
5
Neapolitan Fisherboy Playing with a Tortoise, 1831
200 besøg · 7,4%
-
6
March of the Volunteers of 1792 (detail), 1833
100 besøg · 3,7%
-
7
Napoleon Rising to Immortality, 1845
100 besøg · 3,7%
Hvor mange ser François Rude hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 700 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 200 | 100 |
| Okt 2026 | 1.100 | 400 |
Hvor ofte bliver værkerne fra François Rude set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger François Rudes følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Kraftfuld | 22,2% | 53,8% |
| Lidenskabelig | 22,2% | 23,1% |
| Nostalgisk | 22,2% | 11,5% |
| Alvorlig og dyster | 11,1% | 11,5% |
| Dramatisk | 22,2% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 3,7% |
| Blød skygge | 20,0% | 3,7% |
| Blød lysstyrke | 60,0% | 81,5% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 10,0% | 11,1% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 90,0% | 48,1% |
| Dæmpet farvemætning | 10,0% | 51,8% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 90,0% | 48,1% |
| Afbalanceret | 10,0% | 51,8% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 30,0% | 55,6% |
| Udsagn | 70,0% | 44,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,0% | 3,7% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 3,7% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 11,1% |
| Stærk farveenhed | 20,0% | 18,5% |
| Sammenhængende palette | 40,0% | 63,0% |
Hvilke værker af François Rude fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| March of the Volunteers of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Neapolitan Fisherboy Playin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| March of the Volunteers of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| March of the Volunteers of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| March of the Volunteers of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Departure of the Volunteers… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 100 | 100 |
| Head of an ancient Warrior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| The Imperial Eagle Watching… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marshal Ney | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Napoleon Rising to Immortal… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Hvilke enheder bruger folk til at se François Rude?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.300 | 71,9% |
| telefoner | 800 | 25,0% |
| tablets | 100 | 3,1% |
På hvilke sprog følger folk François Rude?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| spansk | 800 | 72,7% |
| tysk | 100 | 9,1% |
| engelsk | 100 | 9,1% |
| fransk | 100 | 9,1% |
Hvor mange ser François Rude hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 200 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 700 |
| tir 20 Okt | 200 |
| ons 21 Okt | 200 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 400 |
| søn 25 Okt | 300 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tor 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 200 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 100 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 100 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 200 |
| tir 17 Nov (forventet) | 100 |
| ons 18 Nov (forventet) | 100 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 100 |
| søn 22 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om François Rude
Hvilke værker af François Rude vækker mest opmærksomhed?
- Departure of the Volunteers of 1792 (The marseillaise), med 1.400 visninger (52% af alle visninger for François Rude). Ranglisten ovenfor viser 7 værker.
Hvor mange ser François Rude på OriginalUniqueArt.com?
- 3.200 besøg over tolv måneder: 1.900 på kunstnersiden og 1.300 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk François Rude?
- Folk ser François Rude på enheder (72%), telefoner (25%) og tablets (3%); enheder udgør 72% af besøgene.
Hvilken type værker af François Rude foretrækker folk?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 52% af besøgene, mod 10% af kataloget.