Fernand Léger Blikket på værket

1881 – 1955

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Fernand Léger på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Fernand Léger: hvad et år med besøg viser

Natyder i Skoven er det mest sete værk: 4.500 visninger på et år, hvilket svarer til 4% af al opmærksomheden rettet mod Fernand Léger. Efterfulgt af Byen og Maskinmanden. Kunstnerens side fik 19.000 besøg og værkerne 92.900: i alt 111.900 besøg. Opmærksomheden er steget med 22% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 70.300 besøg. Besøgende læser på engelsk (32%), tysk (15%) og koreansk (10%). Besøgende kommer fra USA (17%), Tyskland (9%) og Sydkorea (9%). Besøgende ser med på enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%). De foretrækker Afbalanceret (Farveintensitet): 64% af besøgene mod 50% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Fernand Léger

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Fernand Léger.

  1. Natyder i Skoven 1 Natyder i Skoven, 1910 4.500 besøg · 4,4%
  2. Byen 2 Byen, 1919 3.700 besøg · 3,7%
  3. Maskinmanden 3 Maskinmanden, 1920 3.300 besøg · 3,3%
  4. Det Store Optog 4 Det Store Optog, 1954 3.100 besøg · 3,1%
  5. Tre Kvinder 5 Tre Kvinder, 1921 2.000 besøg · 2,0%
  6. Bryllup 6 Bryllup 1.800 besøg · 1,8%
  7. Fabrikantere 7 Fabrikantere, 1950 1.800 besøg · 1,8%
  8. Soldier with a pipe - - 8 Soldier with a pipe - -, 1916 1.600 besøg · 1,6%
  9. Akrobaterne i cirkus 9 Akrobaterne i cirkus 1.000 besøg · 1,0%
  10. The Woman in Blue 10 The Woman in Blue, 1912 800 besøg · 0,8%

Hvornår besøger folk Fernand Légers side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20265004.100
Jul 20267.90062.400
Aug 20264.60012.100
Sept 20266.00014.300

Hvornår er værkerne fra Fernand Léger tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Fernand Léger, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Byen0000000004001.2001.900
Maskinmanden0000000004001.3001.100
Tre Kvinder000000000400500900
Natyder i Skoven0000000001.4009001.800
Det Store Optog0000000001.400300800
Bryllup0000000008000800
Morgenmaden0000000002003000
Kvinde med en buket blomster000000000000
Composition in Blue0000000004000100
Broen000000000000

Hvordan er enhedsfordelingen for Fernand Léger-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder89.50080,0%
telefoner19.10017,1%
tablets3.3002,9%

På hvilke sprog følges Fernand Léger?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk3.10032,0%
tysk1.50015,5%
koreansk1.00010,3%
spansk8008,2%
russisk8008,2%
italiensk6006,2%
bulgarsk3003,1%
fransk2002,1%
japansk2002,1%
portugisisk2002,1%

Hvor mange besøg om dagen får Fernand Léger, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
tor 8 Okt1.200
fre 9 Okt1.500
lør 10 Okt1.800
søn 11 Okt1.600
man 12 Okt3.500
tir 13 Okt1.600
ons 14 Okt1.300
tor 15 Okt1.400
fre 16 Okt1.500
lør 17 Okt1.600
søn 18 Okt1.400
man 19 Okt2.600
tir 20 Okt3.100
ons 21 Okt3.100
tor 22 Okt2.000
fre 23 Okt3.600
lør 24 Okt2.100
søn 25 Okt4.200
man 26 Okt1.700
tir 27 Okt1.300
ons 28 Okt2.700
tor 29 Okt (forventet)2.000
fre 30 Okt (forventet)2.900
lør 31 Okt (forventet)2.400
søn 1 Nov (forventet)3.200
man 2 Nov (forventet)3.400
tir 3 Nov (forventet)2.600
ons 4 Nov (forventet)3.100
tor 5 Nov (forventet)2.200
fre 6 Nov (forventet)3.200
lør 7 Nov (forventet)2.700
søn 8 Nov (forventet)3.500
man 9 Nov (forventet)3.800
tir 10 Nov (forventet)2.900
ons 11 Nov (forventet)3.400
tor 12 Nov (forventet)2.400
fre 13 Nov (forventet)3.400
lør 14 Nov (forventet)2.800
søn 15 Nov (forventet)3.700
man 16 Nov (forventet)4.000
tir 17 Nov (forventet)3.100
ons 18 Nov (forventet)3.700

Hvad folk spørger om Fernand Léger

Hvilket værk af Fernand Léger er det mest besøgte?

Natyder i Skoven først med 4.500 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Fernand Léger på OriginalUniqueArt.com?

111.900 besøg over tolv måneder: 19.000 til kunstnersiden, 92.900 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Fernand Léger?

Publikum kommer fra enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%); enheder står for 80% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Fernand Légers følgere?

engelsk (32%), tysk (15%) og koreansk (10%); engelsk udgør 32%.

Hvilke værker af Fernand Léger matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Afbalanceret (Farveintensitet) genererer 64% af de besøg, der stammer fra 50% af kataloget.