Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Esaias van de, I Velde på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Esaias van de, I Velde: nøgletal
Det mest sete værk er Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands): 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 16% af Esaias van de, I Veldes samlede visninger. Derefter Merry Company Banqueting on a Terrace og The Ambush of a Wagon Train. I alt 2.300 besøg: 600 på kunstnersiden, 1.700 på værkerne. Publikum falder: 50% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.000 besøg. Én smag skiller sig ud: Dramatisk (Stemning) får 40% af besøgene for kun 12% af kataloget.
Esaias van de, I Velde: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Esaias van de, I Velde, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Esaias van de, I Velde sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
600
1.400
Aug 2026
0
200
Sept 2026
0
100
Hvordan er værkerne fra Esaias van de, I Velde blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Esaias van de, I Velde?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
37,5%
20,0%
Dramatisk
12,5%
40,0%
Luksuriøs
12,5%
40,0%
Rolig og harmonisk
25,0%
0,0%
Elegant
12,5%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig
50,0%
20,0%
Dramatisk
12,5%
40,0%
Glædesfyldt
12,5%
40,0%
Reflekterende
12,5%
0,0%
Fredfyldt
12,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
2,0%
0,0%
Blød skygge
10,0%
21,1%
Blød lysstyrke
34,0%
0,0%
Lysende balance
40,0%
57,9%
Lysstærk
14,0%
21,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
60,0%
52,6%
Dæmpet farvemætning
22,0%
15,8%
Afbalanceret blød
16,0%
15,8%
Tydelig farveintensitet
2,0%
15,8%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
66,7%
70,6%
Jordagtig
31,1%
11,8%
Pastelfarver
2,2%
17,6%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
48,0%
47,4%
Afbalanceret
46,0%
36,8%
Levende og mættet
6,0%
15,8%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
0,0%
0,0%
Blid
18,0%
21,1%
Balanceret
12,0%
5,3%
Kraftig kontrast
28,0%
42,1%
Udsagn
42,0%
31,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,0%
10,5%
Blødt blandet palet
6,0%
0,0%
Balanceret harmoni
14,0%
5,3%
Stærk farveenhed
30,0%
36,8%
Sammenhængende palette
44,0%
47,4%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Esaias van de, I Velde sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Merry Company Banqueting on…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Ferry Boat (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ferry Boat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Garden Party before a Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ferry Boat (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter landscape with farmh…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Militia in the dunes in amb…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Ambush of a Wagon Train
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The robbery
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Hvilke sprog taler publikummet hos Esaias van de, I Velde?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
100
100,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos Esaias van de, I Velde ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
100
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
100
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
100
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
100
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
100
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
100
Esaias van de, I Velde: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Esaias van de, I Velde?
Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands): 300 besøg, hvilket udgør 16% af visningerne for Esaias van de, I Velde. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Esaias van de, I Velde?
2.300 i løbet af tolv måneder (600 på kunstnersiden, 1.700 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Esaias van de, I Velde?
Ja, Dramatisk (Stemning): 40% af besøgene for 12% af kataloget.