Esaias van de, I Velde Publikum & Topværker

1587 – 1630

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Esaias van de, I Velde på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Esaias van de, I Velde: nøgletal

Det mest sete værk er Landscape with Ruins: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 14% af Esaias van de, I Veldes samlede visninger. Derefter Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands) og Merry Company Banqueting on a Terrace. I alt 2.500 besøg: 700 på kunstnersiden, 1.800 på værkerne. Publikum vokser: 100% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.000 besøg. Én smag skiller sig ud: Kraftig kontrast (Kontrast) får 45% af besøgene for kun 24% af kataloget.

Esaias van de, I Velde: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Esaias van de, I Velde, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Landscape with Ruins 1 Landscape with Ruins, 1614 300 besøg · 13,6%
  2. Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands) 2 Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands), 1620 300 besøg · 13,6%
  3. Merry Company Banqueting on a Terrace 3 Merry Company Banqueting on a Terrace, 1615 200 besøg · 9,1%
  4. The Ambush of a Wagon Train 4 The Ambush of a Wagon Train, 1624 200 besøg · 9,1%
  5. Mountainous landscape with traveller 5 Mountainous landscape with traveller, 1620 200 besøg · 9,1%
  6. Winter Landscape 6 Winter Landscape, 1623 100 besøg · 4,5%
  7. The robbery 7 The robbery, 1616 100 besøg · 4,5%
  8. The Joy of Ice on the Wallgraben 8 The Joy of Ice on the Wallgraben, 1618 100 besøg · 4,5%
  9. Farm near frozen river with skaters on the ice 9 Farm near frozen river with skaters on the ice, 1616 100 besøg · 4,5%
  10. View of Zierikzee 10 View of Zierikzee, 1618 100 besøg · 4,5%

Hvordan ændrer publikummet for Esaias van de, I Velde sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20266001.400
Aug 20260200
Sept 20260100
Okt 2026100100

Hvordan er værkerne fra Esaias van de, I Velde blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Esaias van de, I Velde sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Merry Company Banqueting on…00000000010000
Village View in Winter with…000000000000
Skaters on a Canal with a P…000000000000
Winter scene with skaters000000000000
The Whale Beached between S…000000000000
The preaching of John the B…000000000000
Path along a lighthouse on…000000000000
Man driving a donkey toward…000000000000
Landscape with ruins and sh…000000000000
Hunter with two dogs000000000000

Hvilke sprog taler publikummet hos Esaias van de, I Velde?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk100100,0%

Hvordan ser de daglige besøg hos Esaias van de, I Velde ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tor 15 Okt0
fre 16 Okt0
lør 17 Okt0
søn 18 Okt0
man 19 Okt100
tir 20 Okt100
ons 21 Okt0
tor 22 Okt0
fre 23 Okt0
lør 24 Okt0
søn 25 Okt0
man 26 Okt0
tir 27 Okt0
ons 28 Okt0
tor 29 Okt0
fre 30 Okt0
lør 31 Okt0
søn 1 Nov0
man 2 Nov0
tir 3 Nov0
ons 4 Nov300
tor 5 Nov (forventet)0
fre 6 Nov (forventet)0
lør 7 Nov (forventet)0
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)100
tir 10 Nov (forventet)100
ons 11 Nov (forventet)200
tor 12 Nov (forventet)0
fre 13 Nov (forventet)0
lør 14 Nov (forventet)0
søn 15 Nov (forventet)0
man 16 Nov (forventet)100
tir 17 Nov (forventet)100
ons 18 Nov (forventet)200
tor 19 Nov (forventet)0
fre 20 Nov (forventet)0
lør 21 Nov (forventet)0
søn 22 Nov (forventet)0
man 23 Nov (forventet)100
tir 24 Nov (forventet)100
ons 25 Nov (forventet)200

Esaias van de, I Velde: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Esaias van de, I Velde?

Landscape with Ruins: 300 besøg, hvilket udgør 14% af visningerne for Esaias van de, I Velde. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Esaias van de, I Velde?

2.500 i løbet af tolv måneder (700 på kunstnersiden, 1.800 på værkerne).

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Esaias van de, I Velde?

Ja, Kraftig kontrast (Kontrast): 45% af besøgene for 24% af kataloget.