Édouard Manet Blikket på værket

1832 – 1883

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Édouard Manet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Édouard Manet: hvad et år med besøg viser

Olympia er det mest sete værk: 60.500 visninger på et år, hvilket svarer til 15% af al opmærksomheden rettet mod Édouard Manet. Efterfulgt af En bar på Folies-Bergère og Lunchen på græsset. Kunstnerens side fik 94.600 besøg og værkerne 330.800: i alt 425.400 besøg. Opmærksomheden er steget med 79% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 160.200 besøg. Besøgende læser på engelsk (17%), tysk (13%) og italiensk (10%). Besøgende kommer fra Tyskland (13%), Italien (11%) og Frankrig (11%). Besøgende ser med på enheder (57%), telefoner (38%) og tablets (5%). De foretrækker Stærk farveenhed (Farveharmoni): 43% af besøgene mod 16% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Édouard Manet

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Édouard Manet.

  1. Olympia 1 Olympia, 1863 60.500 besøg · 15,4%
  2. En bar på Folies-Bergère 2 En bar på Folies-Bergère, 1882 38.500 besøg · 9,8%
  3. Lunchen på græsset 3 Lunchen på græsset, 1863 29.900 besøg · 7,6%
  4. Nana 4 Nana, 1877 8.400 besøg · 2,1%
  5. Jernbanen 5 Jernbanen 7.800 besøg · 2,0%
  6. Musik i Tuileriesgården 6 Musik i Tuileriesgården, 1862 6.000 besøg · 1,5%
  7. Bar ved Folies-Bergère 7 Bar ved Folies-Bergère 5.800 besøg · 1,5%
  8. Forår (Studie af Jeanne Demarsy) 8 Forår (Studie af Jeanne Demarsy), 1882 5.500 besøg · 1,4%
  9. Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico 9 Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico, 1867 5.300 besøg · 1,3%
  10. Bådtoget (Manet) 10 Bådtoget (Manet), 1874 5.100 besøg · 1,3%

Hvornår besøger folk Édouard Manets side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20265005.200
Jul 202613.000147.200
Aug 202615.40040.700
Sept 202620.30052.600
Okt 202645.40085.100

Hvornår er værkerne fra Édouard Manet tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Édouard Manet, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Lunchen på græsset000000004.9003.3005.50011.500
Olympia000000010012.90014.00012.60013.600
En bar på Folies-Bergère000000005.5004.2008.20013.500
Piberen000000006006000300
Selvmordet0000000020000400
Balkonen000000002000200400
Musik i Tuileriesgården000000001.4007001.5002.100
The Railroad000000000000
Absint-drikkeren00000000200000
Berthe Morisot med en buket…000000020010000400

Hvordan er enhedsfordelingen for Édouard Manet-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder244.10057,4%
telefoner161.80038,0%
tablets19.5004,6%

På hvilke sprog følges Édouard Manet?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk7.70017,1%
tysk5.70012,7%
italiensk4.60010,2%
fransk4.4009,8%
hollandsk4.2009,3%
svensk3.9008,7%
polsk3.4007,6%
russisk2.1004,7%
spansk1.4003,1%
portugisisk9002,0%

Hvor mange besøg om dagen får Édouard Manet, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
søn 11 Okt8.500
man 12 Okt5.700
tir 13 Okt6.800
ons 14 Okt6.900
tor 15 Okt5.800
fre 16 Okt5.400
lør 17 Okt2.800
søn 18 Okt5.100
man 19 Okt6.200
tir 20 Okt7.200
ons 21 Okt7.200
tor 22 Okt7.800
fre 23 Okt6.300
lør 24 Okt8.800
søn 25 Okt7.200
man 26 Okt6.800
tir 27 Okt6.000
ons 28 Okt6.700
tor 29 Okt7.200
fre 30 Okt6.600
lør 31 Okt4.300
søn 1 Nov (forventet)7.100
man 2 Nov (forventet)6.400
tir 3 Nov (forventet)6.800
ons 4 Nov (forventet)7.100
tor 5 Nov (forventet)7.100
fre 6 Nov (forventet)6.200
lør 7 Nov (forventet)5.400
søn 8 Nov (forventet)7.200
man 9 Nov (forventet)6.500
tir 10 Nov (forventet)7.000
ons 11 Nov (forventet)7.200
tor 12 Nov (forventet)7.200
fre 13 Nov (forventet)6.400
lør 14 Nov (forventet)5.500
søn 15 Nov (forventet)7.400
man 16 Nov (forventet)6.600
tir 17 Nov (forventet)7.100
ons 18 Nov (forventet)7.400
tor 19 Nov (forventet)7.400
fre 20 Nov (forventet)6.500
lør 21 Nov (forventet)5.600

Hvad folk spørger om Édouard Manet

Hvilket værk af Édouard Manet er det mest besøgte?

Olympia først med 60.500 besøg, hvilket svarer til 15% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Édouard Manet på OriginalUniqueArt.com?

425.400 besøg over tolv måneder: 94.600 til kunstnersiden, 330.800 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Édouard Manet?

Publikum kommer fra enheder (57%), telefoner (38%) og tablets (5%); enheder står for 57% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Édouard Manets følgere?

engelsk (17%), tysk (13%) og italiensk (10%); engelsk udgør 17%.

Hvilke værker af Édouard Manet matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Stærk farveenhed (Farveharmoni) genererer 43% af de besøg, der stammer fra 16% af kataloget.