Diego Rivera Publikum & Topværker

1886 – 1957

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Diego Rivera på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Diego Rivera: nøgletal

Det mest sete værk er Mand ved krydset: 15.400 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 29% af Diego Riveras samlede visninger. Derefter Land and Freedom og Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park. I alt 34.100 besøg: 5.600 på kunstnersiden, 28.500 på værkerne. Publikum falder: 39% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 23.700 besøg. Publikums sprog: italiensk (16%), spansk (13%) og japansk (13%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%). Én smag skiller sig ud: Dramatisk (Følelsesmæssig stemning) får 58% af besøgene for kun 0% af kataloget.

Diego Rivera: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Diego Rivera, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Mand ved krydset 1 Mand ved krydset, 1934 15.400 besøg · 28,9%
  2. Land and Freedom 2 Land and Freedom 6.900 besøg · 12,9%
  3. Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park 3 Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park, 1948 1.300 besøg · 2,4%
  4. Colonisation, 'The Great City of Tenochtitlan' 4 Colonisation, 'The Great City of Tenochtitlan', 1952 1.200 besøg · 2,3%
  5. Detroit Industri Muraller 5 Detroit Industri Muraller 1.100 besøg · 2,1%
  6. The Flower Carrier 6 The Flower Carrier, 1935 1.000 besøg · 1,9%
  7. La Era (The Threshing Floor) 1904 (oil on canvas) 7 La Era (The Threshing Floor) 1904 (oil on canvas), 1904 800 besøg · 1,5%
  8. Beguinage a Bruges 8 Beguinage a Bruges 800 besøg · 1,5%
  9. The Sacrificial Offering Day of the Dead 9 The Sacrificial Offering Day of the Dead, 1924 700 besøg · 1,3%
  10. Calla Lily Vendor 10 Calla Lily Vendor 600 besøg · 1,1%

Hvordan ændrer publikummet for Diego Rivera sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100800
Jul 20262.10021.600
Aug 20267005.200
Sept 20262.700900

Hvordan er værkerne fra Diego Rivera blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Diego Rivera sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Mand ved krydset000000001002.7003.100100
Detroit Industri Muraller000000001003001000
Calla Lily Vendor0000000002002000
Detroit Industry: East Wall000000000000
Flower Seller 10000000001000100
The Flower Carrier00000000040000
Arbejdernes Enhed0000000002001000
Colonisation, 'The Great Ci…0000000001003000
Self-Portrait 100000000010000
Entering the Mine00000000010000

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Diego Rivera været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder23.60069,2%
telefoner9.60028,2%
tablets9002,6%

Hvilke sprog taler publikummet hos Diego Rivera?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
italiensk60015,8%
spansk50013,2%
japansk50013,2%
koreansk50013,2%
arabisk2005,3%
engelsk2005,3%
russisk2005,3%
serbisk2005,3%
ukrainsk2005,3%
bulgarsk1002,6%

Hvordan ser de daglige besøg hos Diego Rivera ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
lør 26 Sept600
søn 27 Sept400
man 28 Sept900
tir 29 Sept1.800
ons 30 Sept700
tor 1 Okt500
fre 2 Okt1.200
lør 3 Okt300
søn 4 Okt400
man 5 Okt2.300
tir 6 Okt1.000
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt2.400
fre 9 Okt1.200
lør 10 Okt1.600
søn 11 Okt500
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt1.500
ons 14 Okt1.400
tor 15 Okt1.800
fre 16 Okt1.700
lør 17 Okt (forventet)1.200
søn 18 Okt (forventet)600
man 19 Okt (forventet)2.100
tir 20 Okt (forventet)2.000
ons 21 Okt (forventet)1.400
tor 22 Okt (forventet)2.200
fre 23 Okt (forventet)1.900
lør 24 Okt (forventet)1.300
søn 25 Okt (forventet)700
man 26 Okt (forventet)2.300
tir 27 Okt (forventet)2.200
ons 28 Okt (forventet)1.600
tor 29 Okt (forventet)2.400
fre 30 Okt (forventet)2.100
lør 31 Okt (forventet)1.400
søn 1 Nov (forventet)700
man 2 Nov (forventet)2.500
tir 3 Nov (forventet)2.400
ons 4 Nov (forventet)1.800
tor 5 Nov (forventet)2.700
fre 6 Nov (forventet)2.300

Diego Rivera: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Diego Rivera?

Mand ved krydset: 15.400 besøg, hvilket udgør 29% af visningerne for Diego Rivera. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Diego Rivera?

34.100 i løbet af tolv måneder (5.600 på kunstnersiden, 28.500 på værkerne).

Ser folk Diego Rivera på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%); enheder fører med 69%.

Følges Diego Rivera på flere sprog?

Ja: italiensk (16%), spansk (13%) og japansk (13%). italiensk fører med 16%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Diego Rivera?

Ja, Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 58% af besøgene for 0% af kataloget.