Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Konstant Troyon på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Konstant Troyon: publikum på et øjebliksbillede
The Angler fanger flest blikke: 500 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 16% af alle visninger af Konstant Troyon på OriginalUniqueArt.com. Cows in the Field og On The Way To The Market følger efter. Konstant Troyon har genereret 3.600 besøg: 600 på kunstnersiden og 3.000 på enkelte værker. Flere øjne hver måned: antallet af besøg steg med 50% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 3.000 besøg. Publikum ser med på enheder (89%), telefoner (8%) og tablets (3%). Publikum hælder mod Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 55% af besøgene, for 38% af kunstnerens katalog.
De 10 værker af Konstant Troyon, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 10 værker af Konstant Troyon, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
The Angler
500 besøg · 16,1%
-
2
Cows in the Field, 1852
300 besøg · 9,7%
-
3
On The Way To The Market, 1859
300 besøg · 9,7%
-
4
Sheep And Shepherd In A Landscape
200 besøg · 6,5%
-
5
Promenade
200 besøg · 6,5%
-
6
Apple Harvest in Normandy, 1865
200 besøg · 6,5%
-
7
Watercourse in the woods, 1860
100 besøg · 3,2%
-
8
Cows at the Watering, 1855
100 besøg · 3,2%
-
9
Cows And Dog In The Meadow
100 besøg · 3,2%
-
10
Pastoral Scene, 1860
100 besøg · 3,2%
Hvor mange ser Konstant Troyon hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 2.400 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 300 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Konstant Troyon set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Konstant Troyons følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 18,0% | 6,5% |
| Blød skygge | 32,0% | 41,9% |
| Blød lysstyrke | 40,0% | 41,9% |
| Lysende balance | 10,0% | 9,7% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 30,0% | 29,0% |
| Dæmpet farvemætning | 38,0% | 54,8% |
| Afbalanceret blød | 26,0% | 12,9% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 3,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 61,8% | 73,7% |
| Neutrale nuancer | 26,5% | 21,1% |
| Mørke toner | 8,8% | 0,0% |
| Varme toner | 2,9% | 5,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,0% | 38,7% |
| Afbalanceret | 54,0% | 54,8% |
| Levende og mættet | 6,0% | 6,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 6,5% |
| Blid | 10,0% | 6,5% |
| Balanceret | 10,0% | 3,2% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 25,8% |
| Udsagn | 58,0% | 58,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 16,1% |
| Blødt blandet palet | 14,0% | 6,5% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 29,0% |
| Stærk farveenhed | 30,0% | 19,4% |
| Sammenhængende palette | 16,0% | 29,0% |
Hvilke værker af Konstant Troyon fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cows in the Field | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 | 0 |
| Return of the Herd | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Angler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 |
| The Ford | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cattle At The Trough | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Seated Basset Hound | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cows at the Watering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fox In A Trap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cattle On The Pasture | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Watercourse in the woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger folk til at se Konstant Troyon?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.200 | 88,9% |
| telefoner | 300 | 8,3% |
| tablets | 100 | 2,8% |
På hvilke sprog følger folk Konstant Troyon?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange ser Konstant Troyon hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om Konstant Troyon
Hvilke værker af Konstant Troyon vækker mest opmærksomhed?
- The Angler, med 500 visninger (16% af alle visninger for Konstant Troyon). Ranglisten ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange ser Konstant Troyon på OriginalUniqueArt.com?
- 3.600 besøg over tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 3.000 på enkelte værker.
På hvilke enheder ser folk Konstant Troyon?
- Folk ser Konstant Troyon på enheder (89%), telefoner (8%) og tablets (3%); enheder udgør 89% af besøgene.
Hvilken type værker af Konstant Troyon foretrækker folk?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 55% af besøgene, mod 38% af kataloget.