Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles-André van Loo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Charles-André van Loo: nøgletal
Det mest sete værk er ENEE PORTANT ANCHISE: 1.100 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 8% af Charles-André van Loos samlede visninger. Derefter Jerusalem Delivered Tancredi Fighting Clorinda og Mademoiselle Clairon som Medea (studie). I alt 14.900 besøg: 3.600 på kunstnersiden, 11.300 på værkerne. Publikum vokser: 256% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 7.900 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (77%), telefoner (15%) og tablets (8%). Én smag skiller sig ud: Elegant (Stemning) får 60% af besøgene for kun 33% af kataloget.
Charles-André van Loo: de 10 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Charles-André van Loo, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Charles-André van Loo sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
300
Jul 2026
1.200
6.700
Aug 2026
1.100
1.400
Sept 2026
300
600
Okt 2026
900
2.300
Hvordan er værkerne fra Charles-André van Loo blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Charles-André van Loo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
33,3%
59,5%
Dramatisk
33,3%
26,2%
Luksuriøs
9,5%
8,3%
Romantisk
9,5%
4,8%
Klassisk
4,8%
1,2%
Legende og munter
9,5%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
23,8%
39,3%
Dramatisk
33,3%
29,8%
Melankolsk
4,8%
9,5%
Rolig
9,5%
4,8%
Reflekterende
4,8%
4,8%
Åndelig
9,5%
3,6%
Nostalgisk
4,8%
3,6%
Glædesfyldt
0,0%
2,4%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
18,0%
35,6%
Blød skygge
44,0%
27,4%
Blød lysstyrke
30,0%
29,4%
Lysende balance
4,0%
5,5%
Lysstærk
4,0%
2,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
20,0%
12,3%
Dæmpet farvemætning
50,0%
50,0%
Afbalanceret blød
30,0%
31,5%
Tydelig farveintensitet
0,0%
6,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
83,7%
82,5%
Neutrale nuancer
14,0%
10,2%
Mørke toner
0,0%
5,8%
Monokrom
2,3%
0,7%
Pastelfarver
0,0%
0,7%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
30,0%
39,0%
Afbalanceret
64,0%
53,4%
Levende og mættet
6,0%
7,5%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
16,0%
16,4%
Blid
14,0%
11,6%
Balanceret
12,0%
21,2%
Kraftig kontrast
20,0%
14,4%
Udsagn
38,0%
36,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
14,0%
10,3%
Blødt blandet palet
12,0%
8,9%
Balanceret harmoni
14,0%
12,3%
Stærk farveenhed
40,0%
47,3%
Sammenhængende palette
20,0%
21,2%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Charles-André van Loo sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Spanish Concert (Spanish Сo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Aeneas Carrying Anchises
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
200
200
Perseus and Andromeda
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
The sultana
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jerusalem Delivered Tancred…
0
0
0
0
0
0
0
0
700
0
0
100
Portrait of Marie Leszczyns…
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
0
A Vestal. Woman portrayed a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mademoiselle Clairon as Med…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
100
A Pasha Having His Mistress…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Painting
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvor har Charles-André van Loo været set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
11.500
77,2%
telefoner
2.200
14,8%
tablets
1.200
8,1%
Hvilke sprog taler publikummet hos Charles-André van Loo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
fransk
300
33,3%
engelsk
200
22,2%
italiensk
100
11,1%
koreansk
100
11,1%
polsk
100
11,1%
russisk
100
11,1%
Hvordan ser de daglige besøg hos Charles-André van Loo ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
500
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
100
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
300
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
500
lør 24 Okt
100
søn 25 Okt
200
man 26 Okt
100
tir 27 Okt
1.300
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
400
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov (forventet)
100
tir 3 Nov (forventet)
1.100
ons 4 Nov (forventet)
200
tor 5 Nov (forventet)
300
fre 6 Nov (forventet)
400
lør 7 Nov (forventet)
100
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
100
tir 10 Nov (forventet)
1.300
ons 11 Nov (forventet)
200
tor 12 Nov (forventet)
400
fre 13 Nov (forventet)
400
lør 14 Nov (forventet)
100
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
200
tir 17 Nov (forventet)
1.500
ons 18 Nov (forventet)
200
tor 19 Nov (forventet)
400
fre 20 Nov (forventet)
500
lør 21 Nov (forventet)
100
søn 22 Nov (forventet)
200
Charles-André van Loo: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Charles-André van Loo?
ENEE PORTANT ANCHISE: 1.100 besøg, hvilket udgør 8% af visningerne for Charles-André van Loo. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Charles-André van Loo?
14.900 i løbet af tolv måneder (3.600 på kunstnersiden, 11.300 på værkerne).
Ser folk Charles-André van Loo på en telefon eller en computer?
På begge: enheder (77%), telefoner (15%) og tablets (8%); enheder fører med 77%.
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Charles-André van Loo?
Ja, Elegant (Stemning): 60% af besøgene for 33% af kataloget.