Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Aurelio de Arteta y Errasti på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Aurelio de Arteta y Errasti: hvad et år med besøg viser
Layadores vascos er det mest sete værk: 400 visninger på et år, hvilket svarer til 7% af al opmærksomheden rettet mod Aurelio de Arteta y Errasti. Efterfulgt af Diálogo en el campo de sport og Pescadores de Bermeo. Kunstnerens side fik 2.000 besøg og værkerne 5.300: i alt 7.300 besøg. Opmærksomheden er steget med 183% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 4.600 besøg. Besøgende ser med på enheder (67%) og telefoner (33%). De foretrækker Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 33% af besøgene mod 12% af kataloget.
De 10 mest sete værker af Aurelio de Arteta y Errasti
Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Aurelio de Arteta y Errasti.
Hvornår besøger folk Aurelio de Arteta y Errastis side?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
800
3.800
Aug 2026
200
200
Sept 2026
200
400
Okt 2026
800
900
Hvornår er værkerne fra Aurelio de Arteta y Errasti tilgængelige?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende blandt værkerne fra Aurelio de Arteta y Errasti?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk stemning
33,3%
44,4%
Dramatisk
22,2%
22,2%
Jordnær
22,2%
11,1%
Inspirerende
11,1%
11,1%
Legende og munter
11,1%
11,1%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
12,5%
33,3%
Fredfyldt
25,0%
16,7%
Glædesfyldt
12,5%
16,7%
Nostalgisk
12,5%
16,7%
Åndelig
12,5%
16,7%
Rolig
12,5%
0,0%
Alvorlig og dyster
12,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
4,0%
5,5%
Blød skygge
22,0%
27,3%
Blød lysstyrke
48,0%
41,8%
Lysende balance
14,0%
20,0%
Lysstærk
12,0%
5,5%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
14,0%
5,5%
Dæmpet farvemætning
10,0%
14,5%
Afbalanceret blød
28,0%
36,4%
Tydelig farveintensitet
46,0%
40,0%
Levende farve
2,0%
3,6%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørke toner
43,5%
44,9%
Jordagtig
26,1%
30,6%
Neutrale nuancer
19,6%
14,3%
Pastelfarver
10,9%
10,2%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
14,0%
5,5%
Afbalanceret
28,0%
38,2%
Levende og mættet
58,0%
56,4%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
6,0%
5,5%
Blid
10,0%
10,9%
Balanceret
20,0%
10,9%
Kraftig kontrast
30,0%
41,8%
Udsagn
34,0%
30,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
12,0%
12,7%
Blødt blandet palet
8,0%
10,9%
Balanceret harmoni
8,0%
7,3%
Stærk farveenhed
54,0%
58,2%
Sammenhængende palette
18,0%
10,9%
Hvad er de mest sete værker af Aurelio de Arteta y Errasti, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Diálogo en el campo de sport
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
0
Pescadores - La Galerna
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
La mina
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
To the pilgrimage
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
De regreso de misa en el Va…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Pilgrimage in Berango
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Cordeleros bilbainos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Baserritarra con vaca y ter…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
De cháchara
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jóvenes en la calle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvordan er enhedsfordelingen for Aurelio de Arteta y Errasti-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
4.900
67,1%
telefoner
2.400
32,9%
På hvilke sprog følges Aurelio de Arteta y Errasti?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
Sprog
Besøg
Del
spansk
800
66,7%
engelsk
400
33,3%
Hvor mange besøg om dagen får Aurelio de Arteta y Errasti, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
Dag
Besøg
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
100
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
100
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
100
søn 25 Okt
1.100
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
200
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
900
tir 3 Nov
100
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
100
søn 8 Nov (forventet)
500
man 9 Nov (forventet)
500
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
100
lør 14 Nov (forventet)
100
søn 15 Nov (forventet)
600
man 16 Nov (forventet)
600
tir 17 Nov (forventet)
100
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
100
lør 21 Nov (forventet)
100
søn 22 Nov (forventet)
700
man 23 Nov (forventet)
700
tir 24 Nov (forventet)
100
ons 25 Nov (forventet)
0
tor 26 Nov (forventet)
100
Hvad folk spørger om Aurelio de Arteta y Errasti
Hvilket værk af Aurelio de Arteta y Errasti er det mest besøgte?
Layadores vascos først med 400 besøg, hvilket svarer til 7% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Aurelio de Arteta y Errasti på OriginalUniqueArt.com?
7.300 besøg over tolv måneder: 2.000 til kunstnersiden, 5.300 til værkerne.
Hvilke enheder bruger publikummet til Aurelio de Arteta y Errasti?
Publikum kommer fra enheder (67%) og telefoner (33%); enheder står for 67% af besøgene.
Hvilke værker af Aurelio de Arteta y Errasti matcher de besøgendes smag?
Værker beskrevet som Dramatisk (Følelsesmæssig stemning) genererer 33% af de besøg, der stammer fra 12% af kataloget.