Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Antonio De Pereda på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Antonio De Pereda: nøgletal
Det mest sete værk er St Dominic: 300 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 43% af Antonio De Peredas samlede visninger. Derefter Vanitas og St Anthony of Padua with Christ Child (detail). I alt 1.600 besøg: 1.000 på kunstnersiden, 600 på værkerne. Publikum falder: 67% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.200 besøg. Én smag skiller sig ud: Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning) får 100% af besøgene for kun 14% af kataloget.
Antonio De Pereda: de 4 mest viste værker
Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 4 værker af Antonio De Pereda, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.
Hvordan ændrer publikummet for Antonio De Pereda sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
700
500
Aug 2026
300
0
Sept 2026
0
100
Hvordan er værkerne fra Antonio De Pereda blevet set i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger publikum blandt værkerne fra Antonio De Pereda?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
28,6%
100,0%
Elegant
42,9%
0,0%
Dramatisk
28,6%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig
42,9%
0,0%
Reflekterende
28,6%
0,0%
Fredfyldt
14,3%
100,0%
Mystisk
14,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
66,7%
42,9%
Blød skygge
25,0%
57,1%
Blød lysstyrke
8,3%
0,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
25,0%
14,3%
Dæmpet farvemætning
50,0%
57,1%
Afbalanceret blød
16,7%
28,6%
Tydelig farveintensitet
8,3%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
50,0%
14,3%
Afbalanceret
41,7%
85,7%
Levende og mættet
8,3%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
0,0%
0,0%
Blid
25,0%
42,9%
Balanceret
16,7%
14,3%
Kraftig kontrast
41,7%
28,6%
Udsagn
16,7%
14,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,3%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
25,0%
14,3%
Stærk farveenhed
66,7%
85,7%
Sammenhængende palette
0,0%
0,0%
Hvordan sammenligner de mest sete værker af Antonio De Pereda sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
St Jerome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
St Anthony of Padua with Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Still-Life with an Ebony Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Relief of Genoa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Liberation of St Peter…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Stiil-life with a Pendulum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still-Life with Fruit
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Knight's Dream (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Vanitas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
The Holy Trinity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler publikummet hos Antonio De Pereda?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
tjekkisk
100
50,0%
engelsk
100
50,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos Antonio De Pereda ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
100
tir 29 Sept
100
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
100
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
500
ons 7 Okt
200
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
100
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
Antonio De Pereda: korte svar
Hvad er det mest sete værk af Antonio De Pereda?
St Dominic: 300 besøg, hvilket udgør 43% af visningerne for Antonio De Pereda. Listen går ned til rang 4.
Hvor mange besøg får Antonio De Pereda?
1.600 i løbet af tolv måneder (1.000 på kunstnersiden, 600 på værkerne).
Foretrækker publikum en bestemt type værker af Antonio De Pereda?
Ja, Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning): 100% af besøgene for 14% af kataloget.