Anton Rafael Mengs Publikum & Topværker

1728 – 1779

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anton Rafael Mengs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Anton Rafael Mengs: nøgletal

Det mest sete værk er Skolen i Athen: 3.200 visninger i løbet af tolv måneder, hvilket udgør 30% af Anton Rafael Mengss samlede visninger. Derefter Parnassus (study) og Johann Joachim Winckelmann (1717–1768). I alt 8.900 besøg: 1.100 på kunstnersiden, 7.800 på værkerne. Publikum vokser: 25% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 6.900 besøg. Enhedsfordeling af publikum: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Reflekterende (Følelsesmæssig stemning) får 61% af besøgene for kun 16% af kataloget.

Anton Rafael Mengs: de 10 mest viste værker

Denne rangliste tæller visninger, ikke katalogscore: de 10 værker af Anton Rafael Mengs, der er blevet set mest på OriginalUniqueArt.com i løbet af tolv måneder.

  1. Skolen i Athen 1 Skolen i Athen, 1509 3.200 besøg · 29,9%
  2. Parnassus (study) 2 Parnassus (study), 1760 900 besøg · 8,4%
  3. Johann Joachim Winckelmann (1717–1768) 3 Johann Joachim Winckelmann (1717–1768), 1777 600 besøg · 5,6%
  4. The Holy Family 4 The Holy Family, 1760 600 besøg · 5,6%
  5. Maria Luisa of Parma 5 Maria Luisa of Parma, 1765 500 besøg · 4,7%
  6. The Penitent Magdalene 6 The Penitent Magdalene, 1752 400 besøg · 3,7%
  7. Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II) 7 Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II), 1770 300 besøg · 2,8%
  8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1774 300 besøg · 2,8%
  9. Charles IV as Prince 9 Charles IV as Prince, 1765 300 besøg · 2,8%
  10. Self-Portrait 10 Self-Portrait, 1744 300 besøg · 2,8%

Hvordan ændrer publikummet for Anton Rafael Mengs sig fra måned til måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20269006.000
Aug 2026100700
Sept 202601.000

Hvordan er værkerne fra Anton Rafael Mengs blevet set i løbet af året?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest sete værker af Anton Rafael Mengs sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Johann Joachim Winckelmann…000000000400100100
Perseus and Andromeda000000000100100100
Parnassus (study)00000000000100
Maria Luisa of Parma00000000050000
Self Portrait000000000000
The Holy Family00000000000300
The Penitent Magdalene00000000040000
Archduke Ferdinand and Arch…000000000000
Infante Francisco Javier of…000000000000
Charles IV as Prince0000000002000100

Telefoner, tablets eller computere: hvor har Anton Rafael Mengs været set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder7.80087,6%
telefoner90010,1%
tablets2002,2%

Hvilke sprog taler publikummet hos Anton Rafael Mengs?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
engelsk10033,3%
litauisk10033,3%
tyrkisk10033,3%

Hvordan ser de daglige besøg hos Anton Rafael Mengs ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
ons 7 Okt200
tor 8 Okt300
fre 9 Okt0
lør 10 Okt100
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt100
ons 14 Okt200
tor 15 Okt0
fre 16 Okt0
lør 17 Okt0
søn 18 Okt300
man 19 Okt200
tir 20 Okt300
ons 21 Okt200
tor 22 Okt0
fre 23 Okt100
lør 24 Okt0
søn 25 Okt300
man 26 Okt200
tir 27 Okt0
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)100
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)100
fre 6 Nov (forventet)0
lør 7 Nov (forventet)0
søn 8 Nov (forventet)200
man 9 Nov (forventet)100
tir 10 Nov (forventet)100
ons 11 Nov (forventet)200
tor 12 Nov (forventet)100
fre 13 Nov (forventet)0
lør 14 Nov (forventet)0
søn 15 Nov (forventet)200
man 16 Nov (forventet)100
tir 17 Nov (forventet)100

Anton Rafael Mengs: korte svar

Hvad er det mest sete værk af Anton Rafael Mengs?

Skolen i Athen: 3.200 besøg, hvilket udgør 30% af visningerne for Anton Rafael Mengs. Listen går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Anton Rafael Mengs?

8.900 i løbet af tolv måneder (1.100 på kunstnersiden, 7.800 på værkerne).

Ser folk Anton Rafael Mengs på en telefon eller en computer?

På begge: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

Foretrækker publikum en bestemt type værker af Anton Rafael Mengs?

Ja, Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 61% af besøgene for 16% af kataloget.