Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anthonie Waldorp på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Anthonie Waldorp: publikum på et øjebliksbillede
A Canal Near The Hague fanger flest blikke: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 22% af alle visninger af Anthonie Waldorp på OriginalUniqueArt.com. The capture of den breuil by the dutch protestants og Activities On A River følger efter. Anthonie Waldorp har genereret 1.200 besøg: 300 på kunstnersiden og 900 på enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.100 besøg. Publikum hælder mod Afbalanceret blød (Farvemætning): 56% af besøgene, for 24% af kunstnerens katalog.
De 7 værker af Anthonie Waldorp, der fanger flest blikke
Rangeret efter reelle besøg på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder: de 7 værker af Anthonie Waldorp, som folk åbner mest, med førstepladsen først.
-
1
A Canal Near The Hague
200 besøg · 22,2%
-
2
The capture of den breuil by the dutch protestants
200 besøg · 22,2%
-
3
Activities On A River
100 besøg · 11,1%
-
4
A busy shipping lane
100 besøg · 11,1%
-
5
At The Gateway
100 besøg · 11,1%
-
6
Sailing vessels on choppy water, a town in the distance
100 besøg · 11,1%
-
7
A river landscape with barges at full sail and townsfolk in the foreground
100 besøg · 11,1%
Hvor mange ser Anthonie Waldorp hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Anthonie Waldorp set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger Anthonie Waldorps følgere?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,1% | 11,1% |
| Blød skygge | 16,2% | 11,1% |
| Blød lysstyrke | 48,6% | 55,6% |
| Lysende balance | 18,9% | 22,2% |
| Lysstærk | 8,1% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 48,6% | 33,3% |
| Dæmpet farvemætning | 21,6% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 24,3% | 55,6% |
| Tydelig farveintensitet | 5,4% | 11,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 48,1% | 37,5% |
| Jordagtig | 33,3% | 50,0% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Pastelfarver | 7,4% | 12,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 54,0% | 33,3% |
| Afbalanceret | 27,0% | 55,6% |
| Levende og mættet | 18,9% | 11,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,1% | 11,1% |
| Blid | 8,1% | 0,0% |
| Balanceret | 16,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 21,6% | 22,2% |
| Udsagn | 46,0% | 66,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,9% | 22,2% |
| Blødt blandet palet | 2,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 2,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 32,4% | 44,4% |
| Sammenhængende palette | 43,2% | 33,3% |
Hvilke værker af Anthonie Waldorp fanger flest øjne, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| View of Spaarnwoude in Stor… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Pier Head in Calm Weather | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mill with sight of Delft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Church in Delft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| One of the Bridges over the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Seascape with Ships | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Portrait of Nuijen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a church in Alk… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Merwede River with the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marine: Arrival of High-Ran… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog følger folk Anthonie Waldorp?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange ser Anthonie Waldorp hver dag, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Anthonie Waldorp
Hvilke værker af Anthonie Waldorp vækker mest opmærksomhed?
- A Canal Near The Hague, med 200 visninger (22% af alle visninger for Anthonie Waldorp). Ranglisten ovenfor viser 7 værker.
Hvor mange ser Anthonie Waldorp på OriginalUniqueArt.com?
- 1.200 besøg over tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 900 på enkelte værker.
Hvilken type værker af Anthonie Waldorp foretrækker folk?
- Afbalanceret blød (Farvemætning): 56% af besøgene, mod 24% af kataloget.