Andrew Wyeth Blikket på værket

1917 – 2009

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Andrew Wyeth på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Andrew Wyeth: hvad et år med besøg viser

Christinas Verden er det mest sete værk: 7.100 visninger på et år, hvilket svarer til 51% af al opmærksomheden rettet mod Andrew Wyeth. Efterfulgt af Wind from the Sea og On Her Knees. Kunstnerens side fik 4.900 besøg og værkerne 9.500: i alt 14.400 besøg. Opmærksomheden er faldet med 60% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 var den travleste måned med 6.000 besøg. Besøgende læser på japansk (38%), spansk (18%) og engelsk (15%). Besøgende kommer fra Japan (41%), USA (19%) og Spanien (9%). Besøgende ser med på enheder (47%), telefoner (44%) og tablets (9%). De foretrækker Nostalgisk stemning (Stemning): 84% af besøgene mod 20% af kataloget.

De 10 mest sete værker af Andrew Wyeth

Hver placering afspejler de besøg, der er modtaget på OriginalUniqueArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; placering 1 er det mest besøgte værk af Andrew Wyeth.

  1. Christinas Verden 1 Christinas Verden, 1948 7.100 besøg · 51,4%
  2. Wind from the Sea 2 Wind from the Sea, 1947 1.700 besøg · 12,3%
  3. On Her Knees 3 On Her Knees, 1977 600 besøg · 4,3%
  4. Day Dream 4 Day Dream, 1980 500 besøg · 3,6%
  5. Winter Fields 5 Winter Fields, 1942 500 besøg · 3,6%
  6. Lovers 6 Lovers, 1981 400 besøg · 2,9%
  7. Snow Flurries 7 Snow Flurries, 1953 400 besøg · 2,9%
  8. Distant thunder 8 Distant thunder 400 besøg · 2,9%
  9. Polly (sailboat with figures) 9 Polly (sailboat with figures) 300 besøg · 2,2%
  10. Henry Teel 10 Henry Teel, 1945 200 besøg · 1,4%

Hvornår besøger folk Andrew Wyeths side?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200100
Jul 20261.9004.100
Aug 20261.8004.000
Sept 20261.0001.300

Hvornår er værkerne fra Andrew Wyeth tilgængelige?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest sete værker af Andrew Wyeth, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Christinas Verden0000000002.3001.6001.100
Lovers0000000001001000
Winter Fields0000000002002000
Day Dream0000000002002000
Wind from the Sea0000000002001.0000
Henry Teel00000000010000
Anna Christina000000000000
Grape Wine0000000001000100
Allen (oodie) lynch000000000000
Bikini00000000100000

Hvordan er enhedsfordelingen for Andrew Wyeth-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder6.80047,2%
telefoner6.30043,8%
tablets1.3009,0%

På hvilke sprog følges Andrew Wyeth?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
japansk2.50037,9%
spansk1.20018,2%
engelsk1.00015,2%
italiensk70010,6%
russisk4006,1%
polsk2003,0%
svensk2003,0%
tysk1001,5%
portugisisk1001,5%
serbisk1001,5%

Hvor mange besøg om dagen får Andrew Wyeth, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
tir 6 Okt200
ons 7 Okt700
tor 8 Okt700
fre 9 Okt0
lør 10 Okt700
søn 11 Okt300
man 12 Okt600
tir 13 Okt100
ons 14 Okt800
tor 15 Okt300
fre 16 Okt300
lør 17 Okt200
søn 18 Okt800
man 19 Okt1.400
tir 20 Okt500
ons 21 Okt400
tor 22 Okt1.700
fre 23 Okt600
lør 24 Okt200
søn 25 Okt800
man 26 Okt1.200
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)1.000
tor 29 Okt (forventet)1.400
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)1.000
man 2 Nov (forventet)1.600
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)1.100
tor 5 Nov (forventet)1.500
fre 6 Nov (forventet)500
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)1.100
man 9 Nov (forventet)1.800
tir 10 Nov (forventet)500
ons 11 Nov (forventet)1.200
tor 12 Nov (forventet)1.700
fre 13 Nov (forventet)600
lør 14 Nov (forventet)700
søn 15 Nov (forventet)1.200
man 16 Nov (forventet)2.000

Hvad folk spørger om Andrew Wyeth

Hvilket værk af Andrew Wyeth er det mest besøgte?

Christinas Verden først med 7.100 besøg, hvilket svarer til 51% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Andrew Wyeth på OriginalUniqueArt.com?

14.400 besøg over tolv måneder: 4.900 til kunstnersiden, 9.500 til værkerne.

Hvilke enheder bruger publikummet til Andrew Wyeth?

Publikum kommer fra enheder (47%), telefoner (44%) og tablets (9%); enheder står for 47% af besøgene.

Hvilke sprog bruger Andrew Wyeths følgere?

japansk (38%), spansk (18%) og engelsk (15%); japansk udgør 38%.

Hvilke værker af Andrew Wyeth matcher de besøgendes smag?

Værker beskrevet som Nostalgisk stemning (Stemning) genererer 84% af de besøg, der stammer fra 20% af kataloget.