Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

Store Lights

Jméno Ročník Datum

Richard Estes, Store Lights (1968), Boca Raton Museum of Art. Reproduková za účely dokumentace; veškerá práva jsou vyhrazena vlastníkem práv. Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Richard Estes originaluniqueart.com/cs/artists/richard-estes_cs/
Datum vzniku díla
1932 –
Malováno
1968
Medium
Oil On Canvas
Pohyb
Contemporary Realism Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life.
Místo konání
Boca Raton Museum of Art originaluniqueart.com/cs/museums/boca-raton-museum-of-art-boca-raton_cs/
Artistic style
Contemporary Realism
Subject or theme
Urban interior lighting

V kontextu

Store Lights — Richard Estes

Kdy bylo toto dílo vytvořeno?

  1. 1930
  2. 1940
  3. 1950
  4. 1960
  5. 1970
  6. 1980
  7. 1990

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období, přičemž rok narození se počítá jako nula.

Vymalováno v době, kdy bylo umělci 36 let. 1 z celkových 3 děl tohoto umělce v našem katalogu je datováno dříve.

▲ toto dílo, 1968 každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

Podobná díla

  • Telephone Booths, 1967 originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-telephone-booths-D2DR6K-en/
  • Untitled (407) originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-untitled-407-A25U7R-en/
  • Untitled (782) originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-untitled-782-A25U7P-en/

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: originaluniqueart.com/cs/art/similar/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Phthalo Green #2d1b1c

    Uložená paleta

    • #2D1B1C
    • #A53D1D
    • #C6C8A5
    • #2D5992

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Paleta
    Dark Dominantní barevná rodina na obrázku.
    Název hlavní barvy
    Phthalo Green
    Sytost
    Vivid Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Bold Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Balanced Harmony Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Shadow Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Clear Color Presence Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Richard Estes za posledních dvanáct měsíců — celkem 4 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Itálie 58,3%
    2. 2 Čína 25,0%
    3. 3 Peru 8,3%
    4. 4 Spojené státy americké 8,3%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    4 nejvíce prohlížených děl umělce Richard Estes

    1. 1 Untitled (407) 58,3%
    2. 2 Store Lights, 1968 tento obraz 25,0%
    3. 3 Telephone Booths, 1967 8,3%
    4. 4 Untitled (442) 8,3%

    Tyto práce společně tvoří 99,9% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 7 děl tohoto umělce, z nichž 4 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz se v tomto žebříčku nachází na 2 místě, přičemž si připravuje 25,0% této pozornosti. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    O tomto uměleckém díle

    Store Lights — Richard Estes

    The Luminous Geometry of Urban Night

    Richard Estes’s "Store Lights" is not merely a depiction of commercial illumination; it is an immersive study in reflection, geometry, and the captivating artificiality of modern urban life. When one gazes upon this painting from 1968, one is immediately drawn into a vibrant, almost hyper-real space dominated by a striking red background. The composition is a masterclass in capturing the visual cacophony found within the brightly lit arteries of city commerce. Estes has taken the mundane—the hanging fixtures and glowing bulbs of a storefront—and elevated it to the realm of high art, transforming everyday signage into an object of profound contemplation.

    A Masterclass in Reflective Realism

    Estes’s signature technique is immediately apparent here: his meticulous handling of reflective surfaces. The lights themselves act as focal points, but it is what they reflect that truly arrests the viewer's attention. His paint application suggests a near-photographic precision, yet it retains an undeniable painterly energy. He builds layers upon layers to simulate the sheen on glass, the gleam off polished metal, and the diffused glow emanating from bulbs at varying distances. This technical virtuosity allows him to play with depth perception; some lights seem intimately close, almost touching the picture plane, while others recede into a shimmering, atmospheric distance. It is this masterful control over light and illusion that defines his contribution to contemporary realism.

    Symbolism of Modernity and Observation

    Beyond its technical brilliance, "Store Lights" carries a subtle symbolic weight. The proliferation of artificial light in the urban setting speaks volumes about the human condition in modern society—a constant state of being illuminated, visible, yet perhaps also slightly exposed. These lights are beacons, yes, but they can also feel overwhelming, creating an almost dazzling sense of beautiful disorientation. For the collector or designer considering a reproduction, this piece offers more than just decoration; it offers a conversation starter about how we perceive beauty and structure in our built environments.

    Bringing City Glow Home

    For those looking to infuse their interior space with the sophisticated energy of an urban metropolis, a high-quality reproduction of "Store Lights" serves as a breathtaking focal point. Imagine this vibrant glow transposed into your living area or gallery wall. The intense color palette and complex interplay of light sources provide an immediate sense of drama and depth, transforming a neutral wall into a dynamic landscape. It is art that demands to be viewed up close, allowing the viewer to lose themselves momentarily in Estes’s dazzling, controlled vision of the city after dusk.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Richard Estes

    Narozen(a) v Kewanee, United States of America

    A Master of Reflections: The World of Richard Estes

    Richard Estes, born in 1932 in Kewanee, Illinois, stands as a pivotal figure in the evolution of contemporary realism. He is celebrated for his meticulously detailed paintings that capture the essence of urban life, particularly through the lens of reflective surfaces and geometric landscapes. More than simply depicting what he sees, Estes transforms the mundane into the mesmerizing, inviting viewers to contemplate the beauty hidden within everyday cityscapes. His journey began with a formal education at the Art Institute of Chicago from 1952 to 1956, where he immersed himself in the works of masters like Edgar Degas, Edward Hopper, and Thomas Eakins – artists who profoundly influenced his appreciation for realism and its capacity to convey narrative depth. This foundation proved crucial as Estes navigated a decade spent working as a graphic artist in both Chicago and New York, supplementing his income while honing his artistic vision during his spare time. A transformative period followed with a move to Spain in 1962, allowing him the financial freedom by 1966 to dedicate himself fully to painting.

    The Birth of Super-Realism

    Estes emerged as a leading force within the burgeoning Photo-Realist movement of the late 1960s, alongside artists such as John Baeder, Chuck Close, Ralph Goings, Audrey Flack, and Duane Hanson. This artistic shift coincided with photography’s increasing influence on the art world, prompting painters to explore new levels of precision and detail previously unattainable. As author Graham Thompson notes, “One demonstration of the way photography became assimilated into the art world is the success of photorealist painting in the late 1960s and early 1970s.” Estes’ approach was distinct; he didn't merely copy photographs but used them as a springboard for artistic interpretation. His canvases, often depicting storefronts with glass windows, became captivating studies of reflection, capturing fleeting moments and ephemeral images that would otherwise vanish. He deliberately retained the backwards depiction of signs and stickers within reflections, staying true to the photographic source material and emphasizing the inherent distortions of mirrored surfaces. This commitment to authenticity extended to his avoidance of clutter or snow in his scenes, believing such elements detracted from the architectural integrity of the buildings themselves.

    Technique and Vision

    Estes’ paintings are characterized by a remarkable clarity and precision, achieved through painstaking attention to detail and a masterful command of oil paint. He rarely depicted famous landmarks, instead focusing on ordinary urban settings – diners, storefronts, telephone booths – elevating these commonplace scenes to subjects worthy of artistic scrutiny. His work often evokes a sense of quietude, as if capturing a city paused in time, bathed in the soft light of a Sunday morning. This deliberate choice contributes to the paintings’ contemplative mood, inviting viewers to linger and explore the intricate details within each composition. He wasn't simply recreating reality; he was offering a heightened perception of it, revealing nuances invisible to the naked eye and imbuing his subjects with an almost uncanny sense of presence. The use of multiple photographs as source material allowed him to synthesize different perspectives and capture the evanescent nature of reflections, which constantly shift with light and time. While aesthetic composition played a role in his process, Estes prioritized the recognizability of key elements within the reflections while preserving their fleeting quality.

    Recognition and Legacy

    Throughout his career, Richard Estes has received widespread acclaim and recognition for his groundbreaking contributions to contemporary art. He had his first one-man show in 1968 at the Allan Stone Gallery, marking a pivotal moment in his artistic trajectory. His works have since been exhibited in prestigious institutions worldwide, including the Metropolitan Museum of Art, the Whitney Museum, the Thyssen-Bornemisza Museum, and the Solomon R. Guggenheim Museum. In 1971, he was honored with a National Council for the Arts fellowship and elected as an Associate member of the National Academy of Design, later becoming a full Academician in 1984. His influence extends beyond the realm of painting; his work has inspired countless artists and continues to captivate audiences with its unique blend of realism, reflection, and urban sensibility. The documentary Actually Iconic: Richard Estes (2019) further cemented his legacy, offering a deeper insight into his artistic process and personal journey. Today, Richard Estes remains an active artist, continuing to explore the captivating world of reflections and redefine our perception of the urban landscape. His paintings stand as enduring testaments to the power of observation, the beauty of detail, and the transformative potential of art.

    Muzeum

    Boca Raton Museum of Art

    Vystaveno v Boca Raton, Spojené státy americké

    Sanctuárium klidu: Umělecký odkaz Boca Raton

    V srdci jižní Floridy, kde se sluneční paprsky tančí na klidných vodách jezera Boca Raton, leží kulturní maják známý jako

    Boca Raton Museum of Art

    . Tato instituce je mnohem víc než jen pouhým úložištěm statických předmětů; je to živé, dýchající sanctuárium navržené tak, aby podpořilo hlubokou kontemplaci a zapálilo tvůrčího ducha. Od svého vzniku se muzeum řídí hlubokou vizí prosazovat uměleckou vynikavost a poskytovat platformu, kde mohou rozkvétat různé výrazy. Pro milovníky umění nabízí pohlcující cestu časem, zatímco pro interiérové designéry slouží jako mistrovský kurz o tom, jak může estetická krása harmonizovat s přirozeným prostředím.

    Kolekce muzea je pečlivě sestavenou tapiserií lidské kreativity, charakterizovanou neuvěřitelnou šířkou, která pokrývá celé staletí. Ve svém jádru museum oslavuje sílu

    realismu

    , prezentující díla, která upřednostňují jemné detaily a intimní spojení s přírodním světem. Tyto malby a sochy fungují jako okna do perspektiv utvářených pozorným pozorováním, což návštěvníkům umožňuje pocítit samotnou texturu života. Muzeum se však nezastavuje v minulosti; aktivně se zapojuje do pulsu modernity. Návštěvníci se mohou procházet skrze komplexní geometrie

    kubismu

    , ztrácet se v nestvární hádance

    surrealismu

    a čelit syrové emocionální energii

    abstraktního expresionismu

    . Tato plynulá směs historické úcty a současné provokace zajišťuje, že sbírka zůstává dynamickým dialogem mezi tradicí a inovací.

    Architektonická harmonie a světlo

    Architektura muzea je nezbytným protagonistou v jeho příběhu o klidu. Budova, navržená tak, aby obklopovala své okolí, využívá prostorné interiéry a hojnost přirozeného světla k vytvoření atmosféry otevřenosti a přístupnosti. Způsob, jakým struktura interaguje se světlem odrážejícím se od jezera Boca Raton, vytváří rytmické spojení mezi uměním uvnitř a krajinou vně. Toto záměrné rozhodnutí o designu činí z muzea místo, kde se hranice mezi lidským výtvorem a organickou přírodou začínají stírat, což poskytuje ideální prostředí pro ty, kteří hledají intelektuální diskurz nebo tiché zamyšlení. Je to prostor, kde se zdá, že samotné stěny dýchají duchem umění, které v nich sídlí.

    Scéna pro vlivné hlasy

    To, co skutečně odlišuje Boca Raton Museum of Art, je jeho závazek být vitálním zdrojem pro komunitu a scénou pro vlivné hlasy. Muzeum často pořádá výstavy, které zpochybňují konvenční představy krásy, jako jsou minimalistické instalace

    Andrey Zittel

    , které zkoumají témata udržitelnosti a prostorové vnímání, nebo fascinující díla

    Habiba Seroura

    , který mistrovsky propojuje náboženskou tradici s moderní portrétní malbou. I abstraktní plátna

    George Lovetta Kingslanda Morrisse

    přispívají k odkazu amerického kubismu, který nadále inspiruje sběratele i vědce. Pro náročného patrona nabízí muzeum nejen návštěvu, ale i trvalou inspiraci, kterou si může vzít domů prostřednictím vysoce kvalitních uměleckých tisků, což umožňuje, aby transformující magie muzea zdobila stěny jakékoli soukromé sbírky.

    Více informací zde

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení Store Lights

    originaluniqueart.com/cs/art/download/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Estes, Richard. Store Lights. 1968, Boca Raton Museum of Art. https://originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/
    APA
    Estes, Richard (1968). Store Lights [Painting]. Boca Raton Museum of Art. https://originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/
    Chicago
    Richard Estes. Store Lights. 1968. Boca Raton Museum of Art. https://originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/
    Harvard
    Estes, Richard (1968) Store Lights. Boca Raton Museum of Art. Available at: https://originaluniqueart.com/cs/art/richard-estes-store-lights-D75EEG-en/

    Zaměřte se pozorně

    Store Lights — Richard Estes

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. V našem katalogu je toto dílo zařazeno pod: store lights, reflections, urban scene. Souhlasíte? Co byste k němu přidali nebo co byste z něj odebrali?
    4. Vraťte se k dílu Telephone Booths (1967), který jste v tomto průvodci viděli dříve. Uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    5. Contemporary Realism: Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life. Kde v tomto díle můžete tento prvek spatřit?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Artový kvíz

    Store Lights — Richard Estes

    Jak dobře znáte toto umělecké dílo?

    U každé z následujících 5 otázek zaškrtněte jednu odpověď. Každá má právě jednu správnou odpověď.

    1. 1. What is the primary subject matter depicted in Richard Estes' painting, "Store Lights"?

      • A A portrait of a city street
      • B An interior scene dominated by hanging lights
      • C A landscape featuring reflections on water
    2. 2. Richard Estes is best known for his meticulous depictions that often focus on which artistic element?

      • A Impressionistic brushwork
      • B Reflective surfaces and geometric landscapes
      • C Abstract emotional turmoil
    3. 3. In what year was the painting "Store Lights" created?

      • A 1952
      • B 1968
      • C 1972
    4. 4. Which artistic movement or style is Richard Estes most associated with, given his focus on detailed realism?

      • A Surrealism
      • B Pop Art (though he predates its peak)
      • C Photorealism
    5. 5. The description mentions the painting features a prominent background color. What is this color?

      • A Blue
      • B Green
      • C Red

    Můj výsledek: ____ z 5

    Klíč k odpovědím – pro učitele

    Tato část začíná na nové vytištěné straně, takže ji lze z kopií jednoduše vynechat.

    1A · 2A · 3A · 4B · 5B

    Porovnejte jakoukoli odpověď s katalogovým záznamem tohoto obrazu

    Otázky a odpovědi

    Jakou paletu a jaká hlavní barva definují "Store Lights"?

    Dílo „Store Lights“ od Richard Estes využívá paletu Dark, přičemž hlavní barvou je Phthalo Green (#2d1b1c).

    Kdo vytvořil dílo "Store Lights" a v jakém stylu je zpracováno?

    Dílo "Store Lights" vytvořil/a Richard Estes v rámci stylu Contemporary Realism. Autor/ka a směr definují tradici tohoto díla.

    Nachází se dílo „Store Lights“ od Richard Estes v zemi původu umělce?

    Ne – dílo se nachází v zahraničí. Rodimá země Richard Estes je United States of America a muzeum, které uchovává originál díla „Store Lights“, se nachází v zemi Spojené státy americké.