Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

The Long Table with Fruit 1949

Jméno Ročník Datum

Patrick Heron, The Long Table with Fruit 1949 (1949). Reproduková za účely dokumentace; veškerá práva jsou vyhrazena vlastníkem práv. Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Patrick Heron originaluniqueart.com/cs/artists/patrick-heron_cs/
Datum vzniku díla
1920 – 1999
Malováno
1949
Původní rozměry
46 x 91 cm

V kontextu

The Long Table with Fruit 1949 — Patrick Heron

Rozměry

Původní rozměry jsou 46 × 91 cm (výška × šířka), zde zobrazeno vedle dospělé osoby průměrné výšky.

Kdy bylo toto dílo vytvořeno?

  1. 1920
  2. 1930
  3. 1940
  4. 1950
  5. 1960
  6. 1970
  7. 1980
  8. 1990

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období — 0 při narození, 79 při smrti.

Vymalováno v době, kdy bylo umělci 29 let. Umělec dožil se 79 let. 2 z celkových 19 děl tohoto umělce v našem katalogu je datováno dříve.

Shaded: životopis Patrick Heron (1920–1999) ▲ toto dílo, 1949 každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

První díla: až do 1949 Hlavní období tvůrčí činnosti: 1949–1956 Pozdní díla: od 1956

Tyto tři pásma rozdělují díla v tomto katalogu, která mají uvedené datum, na první čtvrtinu, prostřední polovinu a poslední čtvrtinu. Nejedná se o kompletní tvorbu daného umělce: úzká pásma mohou představovat spíše mezery v záznamech než období nečinnosti. Ty samé roky, v nichž se odehrává život umělce

Podobná díla

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: originaluniqueart.com/cs/art/similar/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Gray #939897

    Uložená paleta

    • #939897
    • #DED6CE
    • #3D4B60
    • #C46D47

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Paleta
    Neutrals Dominantní barevná rodina na obrázku.
    Název hlavní barvy
    Gray
    Sytost
    Balanced Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Bold Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Discordant Palette Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Brilliant Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Balanced Soft Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Patrick Heron za posledních dvanáct měsíců — celkem 3 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Čína 62,5%
    2. 2 Spojené království 25,0%
    3. 3 Singapur 12,5%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    6 nejvíce prohlížených děl umělce Patrick Heron

    1. 1 A. S. Byatt (Portrait of A S Byatt Red, Yellow, Green and Blue 24 September 1997), 1997 33,3%
    2. 2 T. S. Eliot, 1949 22,2%
    3. 3 Azalea Garden May 1956, 1956 22,2%
    4. 4 Harbour Window with Two Figures St Ives July 1950, 1950 11,1%
    5. 5 Market Place (Half Church Tower) St Ives 1950, 1950 11,1%
    6. — The Long Table with Fruit 1949, 1949 tento obraz 0,0%

    Tyto práce společně tvoří 99,9% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 20 děl tohoto umělce, z nichž 5 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz zatím nebyl v daném období prohlédnut – uzavírá seznam bez uvedeného pořadí. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Patrick Heron

    Narozen(a) v Leeds, Spojené království

    Život ponořený do barvy a světla

    Patrick Heron, klíčová postava britského umění 20. století, nebyl pouze malířem; byl vizuálním poetou, který překládal živost světa na plátno pomocí intenzivně osobního jazyka. Narodil se v Headingley v Leeds v roce 1920 a jeho umělecká cesta nezačala v posvátných sálech akademií, ale uprostřed praktických záležitostí rodinného podnikání a rozkvétající krásy cornishské krajiny. Jeho otec, výrobce oděvů a hluboce oddaný pacifista, vytvořil prostředí, kde mohla kreativita rozkvétat, což umožnilo mladému Patrickovi navrhovat vzory látek už jako dospívajícímu chlapci – což byl první náznak jeho vrozené citlivosti k barvě a formě. Toto formativní období, vyvrcholující přestupem do Cornwallu v roce 1925, se ukázalo jako zásadní; dramatické světlo a drsná krajina se staly trvalými motivy jeho celé kariéry a po celá desetiletí subtilně ovlivňovaly jeho abstraktní průzkumy. Zlomový okamžik nastal během školního výletu do National Gallery v Londýně v roce 1933, kde setkání s díly Paula Cézanne zapálilo celoživotní vášeň a hluboce ovlivnilo jeho uměleckou trajektorii.

    Od figurativních počátků k abstraktním sférám

    Heronovy první kroky do malířství byly hluboce zakořeněny v tradicích, které obdivoval – Matisse, Bonnard, Braque i Cézanne vrhali na jeho ranou tvorbu dlouhé stíny. Dílo The Piano (1943) je často citováno jako jeho první zralý kus, který demonstruje rodící se schopnost zachytit atmosféru a emoce prostřednictí barvy a kompozice. Následovaly zakázky, zejména portréty T.S. Eliota v roce 1947, které upevnily jeho pověst zdatného figurativního umělce. Období po válce však přineslo v Heronově přístupu seismickou změnu. Pod vlivem rostoucího amerického hnutí abstraktního expresionismu a obnoveného zájmu o evropský modernismus začal rozkládat reprezentativní formy a vstoupil do sféry čisté abstrakce. Tento přechod nebyl náhlý; byl to postupný rozvin, povzbuzený jeho přestupem do Eagles Nest v Cornwallu v roce 1956 – místa, které se stalo synonymem pro jeho uměleckou identitu. Zde, obklopen syrovým krásou cornishského pobřeží, se plně zasvětil zkoumání nefigurativních forem a expresivního potenciálu barevných vztahů.

    Jazyk pruhů a víc

    Konec 50. let a 60. léta přinesly vznik Heronových charakteristických „pruhovaných“ obrazů – odvážných, dynamických kompozic vyznačujících se prodlouženými vertikálními liniemi a oslnivou paletou živých odstínů. Nešlo jen o dekorativní cvičení; byla to přísná zkoumání interakce barvy a prostoru, která tlačila abstrakci k jejím samotným hranicím. Jak poznamenal Alan Bowness, tato díla byla „prozásvcena světlem a barvou a plná pozitivní kvality povzbuzující životu“. Nepřikládal barvu na plátno prostě jen tak; konstruoval vizuální zážitky a vyzýval diváky, aby se ponornili do čistého vnímání barvy. Toto období představovalo vrchol v Heronově kariéře a ugruntovalo jeho postavení jako předního hlasu britského abstraktního umění. Později, během 60. a 70. let, se jeho styl opět vyvinul směrem k tomu, co se později označovalo jako malba „vlnitých ostrých hran“. Díla jako Cadmium with Violet, Scarlet, Emerald, Lemon and Venetian: 1969 tento etap exemplify – odvážné barvy a definované tvary existující v dynamickém napětí, což demonstruje Heronovu neustálou experimentování a odmítnutí být omezen stylistickými konvencemi.

    Kritik stejně jako tvůrce

    Patrick Heron nebyl pouze umělcem; byl také impozantním artkritikem a spisovatelem. Pravidelně přispíval do publikací jako New Statesman a Arts New York, kde nabízel vnikavé, často provokativní komentáře k modernímu umění. Jeho psaní nebylo pouhou přílohou k jeho malířství; bylo integrální součástí jeho umělecké praxe a odráželo hluboké intelektuální zapojení do historie a teorie umění. Skrze svou kritickou optiku Heron prosazoval modernistické ideály a napadal konvenční představy o kráse a reprezentaci. Snažil se osvětlit základní principy, které řídí abstraktní vyjádření, a poskytovat cenný kontext pro pochopení nejen jeho vlastní tvorby, ale i širších proudů formujících svět umění. Tato dvojí role – umělec a kritik – ho pozicionovala jako klíčovou intelektuální postavu poválečné Británie, podporující dialog a debatu v rámci umělecké komunity.

    Trvalé odkaz

    Přínos Patricka Herona k britskému umění je nepopiratelný. Stojí jako přední postava v rozvoji abstrakce, která překlenula propast mezi evropským modernismem a americkým abstraktním expresionismem, zatímco si vybudoval svou vlastní jedinečnou cestu. Jeho neochvějné odhodlání zkoumat barvu, světlo a formu, v połąčení s jeho vnikavým kritickým psaním, upevnilo jeho místo v dějinách umění. Nesledoval pouze trendy; on je vytvářel a ovlivňoval generace umělců, kteří po něm následovali. Heronova schopnost „vymyslet obrazovost, která je nepochybně jeho vlastní, a přesto okamžitě navazuje na přírodní svět“ zůstává důkazem jeho trvalé umělecké vize – vize, která v dnešní době nadále rezonuje u diváků. Jeho dílo slouží jako mocné připomínání transformativní síly abstrakce a nesmrtelné krásy samotné barvy.

    Více informací zde

    • Autor díla Patrick Heron originaluniqueart.com/cs/artists/patrick-heron_cs/
    • Podobná díla Další díla k porovnání originaluniqueart.com/cs/art/similar/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení The Long Table with Fruit 1949

    originaluniqueart.com/cs/art/download/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Heron, Patrick. The Long Table with Fruit 1949. 1949, https://originaluniqueart.com/cs/art/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/
    APA
    Heron, Patrick (1949). The Long Table with Fruit 1949 [Painting]. https://originaluniqueart.com/cs/art/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/
    Chicago
    Patrick Heron. The Long Table with Fruit 1949. 1949. https://originaluniqueart.com/cs/art/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/
    Harvard
    Heron, Patrick (1949) The Long Table with Fruit 1949. Available at: https://originaluniqueart.com/cs/art/patrick-heron-the-long-table-with-fruit-1949-AQS8V4-en/

    Zaměřte se pozorně

    The Long Table with Fruit 1949 — Patrick Heron

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. V našem katalogu je toto dílo zařazeno pod: fruits. Souhlasíte? Co byste k němu přidali nebo co byste z něj odebrali?
    4. Vraťte se k dílu Red Garden (1956), který jste v tomto průvodci viděli dříve. Uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    5. Patrick Heron bylo při vzniku tohoto díla ve věku přibližně 29. Co v něm vypadá jako práce umělce právě v této životní fázi?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    V jakém roce byl vytvořen "The Long Table with Fruit 1949"?

    Dílo "The Long Table with Fruit 1949" pochází z roku 1949. Toto datum situuje dílo do období tvůrčí činnosti Patrick Heron i do jeho dobové kontextu.

    Mohu si prohlédnout "The Long Table with Fruit 1949" v celoplátno formátu slideshow?

    Dílo „The Long Table with Fruit 1949“ od Patrick Heron si můžete prohlédnout jako diaporama na stránce Diaporama daného díla.

    Využívá „The Long Table with Fruit 1949“ od Patrick Heron výrazné kontrasty, nebo jemné harmonie?

    Barevná analýza díla „The Long Table with Fruit 1949“ od Patrick Heron zachycuje Bold kontrast a Discordant Palette harmonii.